Marts 2012

21.03.2012 16:48

NA piedāvā uzlabot Vienotības izstrādātos grozījumus referendumu iniciēšanas kārtības izmaiņām

Ja tiks ņemti vērā vairāki Nacionālās apvienības piedāvātie uzlabojumi, NA atbalstīs Vienotības Saeimas deputātes Ilmas Čepānes rosinātos grozījumus likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu", kuri paredz atteikties no vēlētāju parakstu vākšanas otrā posma, kas šobrīd tiek apmaksāts no valsts budžeta līdzekļiem – šāds lēmums šodien tika pieņemts NA Saeimas frakcijas sēdē.

Lasīt tālāk...

20.03.2012 10:25

NA neatsauks iesniegtos grozījumus Imigrācijas likumā, jo var rasties nopietni riski ekonomikas attīstībai

Nacionālā apvienība neatsauks iesniegtos grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz atteikties no uzturēšanās atļauju izsniegšanas par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos. NA uzskata, ka šī jautājuma izskatīšanu nedrīkst atlikt, jo var rasties nopietni riski turpmākai valsts ekonomikas attīstībai.

Lasīt tālāk...

17.03.2012 08:32

NA virzīs likumprojektu par īpaša statusa noteikšanu leģionāriem

Nacionālā apvienība ir izstrādājusi un tuvākajā laikā iesniegs izskatīšanai koalīcijas Sadarbības padomē likumprojektu par Latvijas brīvības cīnītāja statusa noteikšanu, paredzot juridiska statusa, ikmēneša pabalsta, kā arī īpašas krūšu nozīmes piešķiršanu tiem karavīriem, kuri Otrā pasaules kara laikā piedalījās bruņotā cīņā pret Padomju Savienību.

Lasīt tālāk...

15.03.2012 14:38

Nacionālā apvienība pauž bažas par Rail Baltica projekta novilcināšanu

Nacionālā apvienība jau tuvākajā koalīcijas Sadarbības padomē lūgs Satiksmes ministrijas skaidrojumu par Rail Baltica projekta novilcināšanu. Šodien Saeima pēc Vienotības deputātu priekšlikuma uz mēnesi atlika likumprojekta par Baltijas valstu nolīguma par sadarbību dzelzceļa transporta jomā apstiprināšanu 1. lasījumā.

Lasīt tālāk...

14.03.2012 17:30

Saeimas deputāti aicina uz tikšanos ar latviešu karavīriem un vēsturniekiem

Saeimas deputāti – Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) un Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš (Vienotība) – kopā ar „Daugavas Vanagu” Centrālo valdi un Latvijas okupācijas izpētes biedrību aicina uz tikšanos ar latviešu karavīriem un vēsturniekiem šā gada 15. martā plkst. 15.00 Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.

Lasīt tālāk...

12.03.2012 14:43

Nacionālās apvienības paziņojums par ekonomiskajām sankcijām pret Baltkrieviju

Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» uzskata, ka plānotās ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju var nesasniegt vēlamo mērķi, turklāt var nest milzīgu ekonomisko kaitējumu Latvijai. Nedemokrātiska valsts pārvalde nav nedz atbalstāma, nedz attaisnojama, taču Baltkrievijas gadījumā diez vai demokrātiju veicinošs apstāklis būtu, piemēram, valsts piespiedu tuvināšana Putina Krievijai, kas izrietētu no minēto sankciju ieviešanas.

Lasīt tālāk...

09.03.2012 12:44

Eksperti secina: nepieciešamas izmaiņas likumos abortu prevencijai

Pēc Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētāja, Nacionālās apvienības deputāta Imanta Parādnieka rosinātās diskusijas ar nozares ekspertiem par to, kā rast pēc iespējas efektīvākus risinājumus abortu prevencijai Latvijā, diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka ir nepieciešamas izmaiņas gan likumos, gan sabiedrības attieksmē pret šo problēmu.

Lasīt tālāk...

09.03.2012 09:57

Nacionālā apvienība rosina Saeimas vēlēšanās drošības naudu aizstāt ar 1000 vēlētāju parakstiem

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ceturtdien Saeimā iesniedza priekšlikumu grozījumiem Saeimas vēlēšanu likumā, kura mērķis ir Saeimas vēlēšanās aizstāt 1000 latu drošības naudu sarakstu iesniegšanai ar 1000 vēlētāju parakstiem.

Lasīt tālāk...

06.03.2012 21:36

Par rīcību ES fiskālās disciplīnas jautājumā vēl jākonsultējas ar premjeru

Lai pieņemtu pamatotu un valstiski atbildīgu lēmumu par to, kā rīkoties Saeimā gaidāmajā balsojumā par ES starpvalstu līgumu par stingrāku fiskālo disciplīnu, Nacionālā apvienība šodien ārlietu grupas atvērtajā sēdē nolēma, ka ir nepieciešams tikties ar premjeru Valdi Dombrovski un finanšu ministru Andri Vilku.

Lasīt tālāk...

05.03.2012 19:35

Koalīcija nevienojas par atbalstu NA grozījumiem Satversmē

Pirmdien valdošās koalīcijas sadarbības padomes sēdē Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK piedāvāja papildināt Satversmes 73. pantu, nosakot, ka nav rosināms referendums par pilsoņu loka paplašināšanu. Koalīcijas partneri nespēja vienoties par atbalstu šim projektam.

Lasīt tālāk...