Februāris 2013

27.02.2013 20:19

Baiba Broka: Mums nav skaļi jādeklarē mūsu vēlētājiem pašsaprotamas lietas

Rīgas mēra amata kandidāte Baiba Broka sarunā ar Māri Zanderu SWH radio 27.02.2013. Klausieties un skatieties sarunas fragmentus.

Lasīt tālāk...

27.02.2013 20:00

Nacionālā apvienība aicina Vienotību uzņemties pilnu atbildību par satiksmes nozari

NA uzskata, ka A.Matīss kā valsts kapitāldaļu turētājs ir atbildīgs gan par skandāliem apvīto, nebeidzamo procesu ar pasažieru vilcienu iepirkumu, gan par neveiksmīgajiem lēmumiem Air Baltic, gan par vairāku valsts uzņēmumu desmitos miljonu latu lēšamajiem zaudējumiem Latvijas Krājbankas bankrota rezultātā.

Lasīt tālāk...

27.02.2013 17:54

NA Saeimas frakcija neatbalsta Tautsaimniecības komisijas deputātu ierosinājumu atlikt Latvijas gāzes tirgus liberalizāciju

Deputātu rīcība rada aizdomas par viena tirgus dalībnieka priviliģēta stāvokļa interešu aizstāvību, tāpēc NA neatbalsta Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātu vairākuma lēmumu veikt AS "Latvijas Gāze" rosinātās izmaiņas Enerģētikas likumā un atlikt liberalizāciju.

Lasīt tālāk...

21.02.2013 12:41

Starptautiska konference par eiro ieviešanu Latvijā

Lai veicinātu diskusiju par Eiropas Savienības vienotās valūtas eiro ieviešanu Latvijā un iespējamajiem izaicinājumiem, kā arī iepazītos ar citu ES dalībvalstu pieredzi eiro ieviešanā, piektdien, 22.februārī, Saeimā notika starptautiska konference „Pieredze un gatavošanās eiro”. Pieejams konferences videoieraksts.

Lasīt tālāk...

19.02.2013 18:04

Roberts Zīle: Latvijas deputāta vietas zaudēšana Eiropas Parlamentā liecinās par "solidaritāti" ES

Eiropas Parlamenta Konstitucionālo lietu komiteja šodien atbalstīja ziņojuma projektu "Par Eiropas Parlamenta sastāvu 2014. gada vēlēšanu perspektīvā", kas cita starpā paredz Latvijas deputātu skaita samazināšanu Eiropas Parlamentā no deviņiem līdz astoņiem. Roberta Zīles un citu Latvijas deputātu priekšlikumi, kas novērstu Latvijas pārstāvniecības sarukšanu Parlamentā, tika noraidīti.

Lasīt tālāk...

18.02.2013 22:18

Partiju vienošanās projektā jābūt punktiem par sadarbību pašvaldību līmenī

Nacionālā apvienība joprojām atbalsta ideju par vienošanos starp valdībā strādājošajām partijām par sadarbību jaunajā Rīgas domē un ir gatava turpināt sarunas. Taču, kā uzsver Baiba Broka, šādā dokumentā noteikti ir jābūt punktam par nesadarbošanos ar prokremliskajiem spēkiem

Lasīt tālāk...

15.02.2013 13:21

Dzintars Kudums: Rīgas domei steidzami jārisina gaisa kvalitātes problēma pilsētā

Lai izbeigtu Eiropas Komisijas uzsākto pārkāpuma procedūru pret Latviju un nekavējoties uzlabotu gaisa kvalitāti Rīgā, Saeimas Vides apakškomisija otrdien, 12.februārī, vienojās nosūtīt vēstuli Rīgas mēram Nilam Ušakovam ar aicinājumu steidzami reorganizēt Rīgas domes vides pārvaldības struktūru.

Lasīt tālāk...

08.02.2013 22:11

Nacionālās apvienības, kā arī partiju “Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un “Visu Latvijai!” kongresi

2013. gada 9. martā notiks Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” kongress, kā arī partiju “Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un “Visu Latvijai!” kongresi. Vieta: Rīga, Merķeļa ielā 13, Latviešu Biedrības nama Lielā zāle. Laiks: 9. marts no plkst. 11:30 - 15:30. Kongresu delegātu un viesu reģistrācija: no plkst. 10:30 – 11:20.

Lasīt tālāk...

05.02.2013 21:00

Arī pēc pievienošanās eirozonai valūtu dēvēs par eiro

Balstoties uz Lietuvas un citu Eiropas Savienības jauno dalībvalstu pieredzi, tehniska rakstura tekstos vienotās valūtas nosaukums tiek atveidots kā euro (to rakstot slīprakstā un uzskatot par tehnisku terminu svešvalodā). Savukārt ikdienā sabiedrībā un publiskajā telpā joprojām tiek un arī pēc pievienošanās eirozonai tiks lietots termins „eiro”.

Lasīt tālāk...

01.02.2013 13:32

Roberts Zīle: jaunais ES dzelzceļa tirgus regulējums nedrīkst apgrūtināt Baltijas uzņēmumu konkurenci ar trešo valstu pārvadātājiem

Eiropas Komisija trešdien nāca klajā ar ilgi gaidītajiem priekšlikumiem ceturtajai dzelzceļa tiesību aktu paketei. To mērķis ir likvidēt joprojām pastāvošos tehniskos, administratīvos un konkurenci ierobežojošos apstākļus, kas liedz pārstrukturēt dzelzceļa sektoru un uzlabot dzelzceļa pārvadājumu pakalpojumu efektivitāti un kvalitāti.

Lasīt tālāk...