Mūsu cilvēki

Dzintars Rasnačs

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes loceklis, 11. Saeimas deputāts, Saeimas sekretārs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Augusts 2012

31.08.2012 09:39

Gaidis Bērziņš: Dalība Līvu svētkos kļuvusi par tradīciju

Lielākajā lībiešu kultūras dzīves notikumā – līvu svētkos, kas šogad Mazirbē notika 28. jūlijā, piedalījās vairāki Nacionālās apvienības pārstāvji. Atpazīstamākie no tiem bija kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, iepriekšējais Līvu savienības vecākais Dāvis Stalts un bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

Lasīt tālāk...

30.08.2012 21:36

Ekonomika bez tiesiskuma nevar pastāvēt

Tikšanās laikā ar Latvijas Darba devēju konfederācijas vadību tieslietu ministrs Jānis Bordāns atzīmēja, ka ļoti svarīga ir valsts attīstības plānošanas dokumentu atbilstība valsts būtiskiem mērķiem. Kā piemērs tika minēts Nacionālās attīstības plāns, kurā tiesiskuma princips nav minēts vispār. „No tā izriet secinājums, ka Latvijas ekonomiskā attīstība tiek plānota bez atbilstoša tiesiska nodrošinājuma”, ar bažām pauda tieslietu ministrs.

Lasīt tālāk...

28.08.2012 18:46

Jūrmalas nodaļas atklātā vēstule par starptautisko jauno izpildītāju konkursu „Jaunais vilnis”

Latvijas Kultūras ministrijai sadarbībā ar Latvijas TV, Jūrmalas pašvaldību un Latvijas mūzikas producentiem nekavējoties jāuzsāk darbs pie jauna, ikgadēja starptautiska populāras mūzikas festivāla rīkošanas Dzintaru koncertzālē Jūrmalā, sākot ar 2014.gadu. Šim pasākumam jānotiek ar Latvijas karogu un tam jāpopularizē Latvijas valsts un Jūrmalas pilsēta gan Eiropas Savienībā gan citās valstīs, atbilstošu vietu ierādot mūsu valsts mūzikai un tās izpildītājiem.

Lasīt tālāk...

27.08.2012 10:22

Baltijas ceļa gadadienā kopīgs paziņojums ar nacionālo apvienību Lietuvā

Baltijas ceļa 23. gadadienā uz Latvijas un Lietuvas robežas Grenctālē, Lietuvas pusē bija sarīkots vērienīgs atceres pasākums, kura ietvaros kopīgu paziņojumu par sadarbības stiprināšanu pieņēma abu valstu nacionālās apvienības VL!-TB/LNNK un «Par Lietuvu Lietuvā».

Lasīt tālāk...

24.08.2012 15:06

Ikgadējie pasākumi "Baltijas Ceļa" notikumu piemiņai

Sākot jau no 1989. gada, LNNK Siguldas un Raunas nodaļas, vēlāk – 18.Novembra Savienība, Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai", īpaši, jaunieši ir piedalījušies ikgadējā protestā pret noziedzīgo komunistu un nacistu jeb Molotova-Ribentropa paktu 56 km garajā gājienā Sigulda-Rīga.

Lasīt tālāk...

23.08.2012 08:16

Jānis Bordāns piedalās Eiropas atceres dienas pasākumā totalitāro režīmu upuru piemiņai

Ungārijas tieslietu ministrs ir ielūdzis Latvijas tieslietu ministru piedalīties Eiropas atceres dienas pasākumos totalitāro režīmu upuru piemiņai un tam veltītā konferencē. Eiropas Parlaments 2009. gadā pieņēma Deklarāciju, kas noteica 23.augustu – dienu, kad 1939. gadā tika noslēgts pretlikumīgais Molotova-Ribentropa pakts - kā piemiņas datumu visu totalitāro režīmu upuru piemiņai Eiropā.

Lasīt tālāk...

17.08.2012 07:26

Jānis Bordāns viesojas Rēzeknē

9.augustā tieslietu ministrs Jānis Bordāns un TB/LNNK Valdes loceklis Jānis Tomels Rēzeknē tikās ar TB/LNNK Rēzeknes nodaļas biedriem un atbalstītājiem. Pēc tikšanās visi kopā nolika ziedus pie Latgales Māras pieminekļa.

Lasīt tālāk...

10.08.2012 12:29

Jānis Bordāns: Bez latgaliskas Latgales nebūs pilnvērtīgas Latvijas!

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns Rēzeknē pasaules latgaliešu konferences atklāšanā atgādināja, ka Rēzeknē 1917.gada 25.maijā norisinājās Latgaliešu kongress, kura lēmums bija apvienoties ar Kurzemes un Vidzemes latviešiem. „Taču atbildēsim godīgi uz jautājumu: vai izejot ārā jel kas liecina par to, ka mēs esam Latgalē? Vietējās radiostacijas skan krieviski, televīzijā raidījumi notiek krieviski un tie pat netiek tulkoti, nedaudz skan literārā latviešu valoda. Uzraksti uz izkārtnēm un vietvārdi latgaliski nav sastopami, latgaļu valodu skolās nepasniedz, saskarsmē ar krieviem ļaudis joprojām biežāk lieto okupācijas laiku oficiālo saziņas valodu, asimilācijas turpinās."

Lasīt tālāk...