Jūnijs 2012

27.06.2012 17:15

Ar Gaida Bērziņa demisiju saistītie fakti hronoloģiski

A.Kalvīša valdības laikā G.Bērziņš vēl nebija valdības sastāvā, kad tika virzīts ebreju īpašumu restitūcijas jautājumu. Bet viņa pēctecis I.Godmanis respektēja TB/LNNK iebildumus un politiski pats uzņēmās šādas darba grupas organizēšanu. Turpretī V.Dombrovskis neizvēlējās rīkoties kā politiķis, kurš respektē koalīcijas partneru atšķirīgo viedokli.

Lasīt tālāk...

25.06.2012 15:07

Nacionālās apvienības un Vienotības sarunas par tālākās sadarbības principiem (papildināts)

Pēc tieslietu ministra Gaida Bērziņa demisijas plānotās Nacionālās apvienības un Vienotības sarunas par turpmākās sadarbības principiem un viedokļiem ebreju kopienas īpašumu restitūcijas jautājumā sākās pirmdien. Pēc tikšanās Gaidis Bērziņš pauda gandarījumu par to, ka tika rasta vienota izpratne, ka ebreju īpašumu jautājums sākotnēji jārisina politiskā līmenī.

Lasīt tālāk...

21.06.2012 19:18

Gaidis Bērziņš: Ar Vienotību jāuzlabo savstarpējā sadarbība un komunikācija

Tiekoties ar premjeru, Gaidis Bēŗziņš apstiprināja, ka Nacionālā apvienība ir gatava turpināt darbu valdībā, taču ir nepieciešams precizēt sadarbības līgumu jautājumā par atšķirīgām izpratnēm īpašumu restitūcijas jautājumā. Tāpat ir jāuzlabo savstarpējā sadarbība un komunikācija Saeimas darbā, lai tā būtu kā līdzvērtīgiem partneriem.

Lasīt tālāk...

20.06.2012 21:14

Gaidis Bērziņš paziņo par savu atkāpšanos no tieslietu ministra amata

Ņemot vērā Ministru prezidenta un tieslietu ministra atšķirīgo izpratni par nekustamo īpašumu nodošanu ebreju reliģiskajām un sabiedriskajām organizācijām un šī jautājuma sakarā izdoto rezolūciju izpildes mērķiem un tiesisko pamatotību, ir radusies situācija, kurā nav iespējams tālāk tieslietu ministra produktīvs darbs.

Lasīt tālāk...

20.06.2012 11:19

Diena.lv: R.Zīle, Ir pēdējais laiks sākt domāt par Latvijas gāzes tirgus liberalizāciju

Nav saprotami Latvijas centieni panākt, ka mūsu valstī tiek būvēts Baltijas kopējais sašķidrinātās gāzes terminālis, ja vienlaikus nekas netiek darīts, lai liberalizētu gāzes tirgu, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle

Lasīt tālāk...

20.06.2012 10:32

Konference "Latvieši pasaulē - piederīgi Latvijai"

Latvijas Republikas Kultūras ministrija aicina ārzemēs dzīvojošos latviešus uz konferenci „Latvieši pasaulē — piederīgi Latvijai", kas notiks Rīgā š.g. 13.-14.jūlijā un kuras tēma ir nepieciešamais atbalsts ārzemēs dzīvojošo latviešu identitātes saglabāšanai un saišu uzturēšana un stiprināšana ar Latviju.

Lasīt tālāk...

18.06.2012 12:09

Nacionālās apvienības Bauskas nodaļa pilnveido Dzejnieka taku

Turpinot pērnajā gadā aizsākto tradīciju, 16.jūnijā NA Bauskas nodaļa Viļa Plūdoņa muzejā Ceraukstes pagasta „Lejeniekos” sarīkoja talku. Talcinieku pamatuzdevums bija izgatavot un uzstādīt soliņus pie Dzejnieka takas, kas ir aptuveni kilometru gara un vijas gar gleznaino Mēmeles krastu.

Lasīt tālāk...

16.06.2012 19:25

Gaidis Bērziņš Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres pasākumā "Piemini un atceries"

14. jūnijā tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš piedalījās Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres pasākumā "Piemini un atceries" Liepājas Centrālkapos.

Lasīt tālāk...

14.06.2012 20:50

Par denacionalizācijas procesa pārskatīšanu ir jāizšķiras pašam Ministru prezidentam

Divdesmit gadus pēc neatkarības atjaunošanas īpašumu denacionalizācijas process Latvijā praktiski ir beidzies. NA uzskata, ka pēc Latvijas neatkarības atgūšanas denacionalizācijas process deva visiem vienādas iespējas atgūt Otrā pasaules kara laikā zaudētos īpašumus un šī procesa pārskatīšana vienas etniskās grupas interesēs būtu uzskatāma par diskrimināciju attiecībā pret citām etniskajām grupām.

Lasīt tālāk...