Mūsu cilvēki

Roberts Zīle

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Februāris 2012

28.02.2012 16:28

Andris Bērziņš: Latviešu leģionāru priekšā būtu jānoliec galva

Komentējot gaidāmos 16.marta latviešu leģionāru piemiņas pasākumus, intervijā LNT „900 sekundes” Valsts prezidents Andris Bērziņš kritizēja leģionāru nosodīšanu un tos cilvēkus, kas uz šī notikuma rēķina grib gūt sev politisko kapitālu.

Lasīt tālāk...

27.02.2012 16:12

NA piedāvā koalīcijai pasākumus Latvijas valstiskuma stiprināšanai

Lai efektīvāk aizsargātu Latvijas valstiskuma pamatprincipus un rastu risinājumus sabiedrības saliedēšanai ilgtermiņā, Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības padomē iesniedz trīs jaunus priekšlikumus, kuri paredz gan vienotas pirmsskolas izglītības ieviešanu valsts valodā, gan izmaiņas Satversmes 73.pantā un Pilsonības likumā.

Lasīt tālāk...

27.02.2012 10:52

Intervija ar Gaidi Bērziņu: Tieslietu ministrs sola reformas

Mūsu tiesību sistēma ir jauna. Mēs ejam, pat skrienam līdzi laikam. Tāpēc var piekrist, ka reizēm, ieviešot jaunas formas, mēs pazaudējam kaut ko no satura. Intervija laikrakstā "Latvijas Avīze".

Lasīt tālāk...

21.02.2012 10:07

Nacionālā apvienība rosina veidot Valsts dzimstības veicināšanas fondu

Lai sekmētu dzimstību un demogrāfiskās situācijas uzlabošanos Latvijā ilgtermiņā, Nacionālās apvienības Saeimas deputāts Imants Parādnieks pirmdien koalīcijas Sadarbības padomē iesniedza priekšlikumus Valsts dzimstības veicināšanas fonda izveidei.

Lasīt tālāk...

19.02.2012 00:01

Latvijas pilsoņi ir teikuši pārliecinošu JĀ! latviskai Latvijai

Referenduma rezultāts ir pilsoņu vairākuma atbalsts latviskai Latvijai, kas vienmēr ir bijis un būs Nacionālās apvienības galvenais mērķis. Par latvisku Latviju balsojuši arī cittautieši, tādējādi apliecinot, ka šis mērķis nekādā veidā nenonāk pretrunā ar Latvijas mazākumtautību interesēm.
CVK: Rezultāti - Grafiki

Lasīt tālāk...

16.02.2012 17:13

Būtiskākās atziņas no pirmsreferenduma diskusijas ar kultūras iestāžu vadītājiem

Pēc kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes ierosinājuma 10. un 15. februārī tikās Latvijas radošās personības un kultūras iestāžu vadītāji, lai kopīgi meklētu atbildi uz jautājumu – kas valstij jādara pēc referenduma. 15. februāra diskusijā piedalījās Ilze Knoka, Iļja Ļenskis, Marģers Vestermanis, Arnis Radiņš, Valters Nollendorfs, Aleksejs Naumovs, Gints Grūbe, Māra Lāce, Dagnija Baltiņa un Nauris Puntulis.

Lasīt tālāk...

14.02.2012 18:00

Francijas vēstniece Šantāla Puarē izrāda lielu interesi par Nacionālās apvienības nākotnes redzējumu valsts attīstībā

Pirmdien, 13. februārī, tieslietu ministra Gaida Bērziņa iepazīšanās vizītes laikā Francijas vēstniece Šantāla Puarē vēlējās arī detalizētāk izprast Latvijas sociālās un politiskās dzīves aktualitātes - 18. februāra referendumu par grozījumiem Satversmē - un dzirdēt tieslietu ministra viedokli, vai par jebkuru jautājumu var rīkot valstī referendumu.

Lasīt tālāk...

14.02.2012 17:54

Risina Latgales valodniecības jautājumus

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Bordāns un tieslietu ministra padomnieks Jānis Tomels pirmdien, 13.februārī, Valsts valodas centrā tikās ar centra direktoru Māri Baltiņu un direktora vietnieku Agri Timušku, lai apspriestu ar Latgali saistītos valodniecības jautājumus. Tieslietu ministrijas vadības pārstāvji uzskata, ka latviešu valodas latgalisko izlokšņu kopšana un saglabāšana, latgaliešu rakstu valodas attīstība ir svarīga visas latviešu nācijas lieta

Lasīt tālāk...

14.02.2012 17:30

Jūrmalas dome pēc opozīcijas ierosinājuma nolemj izdot savu avīzi turpmāk vienīgi latviešu valodā

Pēc opozīcijas ierosinājuma Jūrmalas dome nolemj nākotnē pašvaldības avīzi izdot tikai valsts valodā. Kā informēja opozīcijas deputāts Aigars Tampe (NA), mēra vietniece Loskutova (SC) šī jautājuma izskatīšanu centās novilcināt, un bija pamats domāt, ka viņa zināmā mērā ir Lindermana domu īstenotāja Jūrmalā.

Lasīt tālāk...

13.02.2012 14:14

PRET balsojuma mērķis ir latviska Latvija

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK aicina ikvienu Latvijas pilsoni piedalīties referendumā un balsot pret divvalodību. Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka balsojums neattiecas tikai uz valodu. Referendums ir cīņa par varu, un Latvijas pilsoņiem būs jāatbild, kādu Latviju turpmāk vēlamies redzēt.

Lasīt tālāk...