Mūsu cilvēki

Roberts Zīle

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Decembris 2011

30.12.2011 13:53

Soļi tiesu noslodzes mazināšanai: zemesgrāmatu nodaļas kopējā tiesu sistēmā

No nākamā gada 1.janvāra zemesgrāmatu nodaļas būs iekļautas rajonu (pilsētu) tiesu sastāvā un to kompetence tiks paplašināta ar vairāku lietu kategoriju izskatīšanu. Jaunās kārtības mērķis ir zemesgrāmatu nodaļu integrēšana kopējā tiesu sistēmā, kas ir viens no soļiem tiesu noslodzes mazināšanai.

Lasīt tālāk...

29.12.2011 14:08

Gaidis Bērziņš uzsāk darbu pie hipotekārās kreditēšanas sistēmas tiesiskā regulējuma sakārtošanas

Lai radītu Latvijas iedzīvotājiem drošāku tiesisko vidi pašreizējos ekonomiski nestabilos apstākļos, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš aicinājis izstrādāt konceptuāli jaunu tiesisko regulējumu hipotekārās sistēmas sakārtošanai. Šai nolūkā jau janvāra sākumā tiks izveidota starpinstitūciju ekspertu darba grupa, kura, izvērtējot esošo situāciju, izstrādās jaunu hipotekārās kreditēšanas likumprojektu.

Lasīt tālāk...

28.12.2011 11:02

Izsludina konkursu uz Latvijas Nacionālās operas operatīvo vadību

Lai sakārtotu Latvijas Nacionālās operas (LNO) finanšu stāvokli, izstrādātu darbības stratēģiju un attīstības scenārijus, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende līdz jauna konkursa uz LNO vadību izsludināšanai izveidos operas operatīvo vadību.

Lasīt tālāk...

23.12.2011 22:20

Kultūras ministre pagaidām neparaksta līgumu ar Latvijas Nacionālās operas direktora amata kandidātu

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende līguma parakstīšanu ar līdzšinējo operas direktoru Andreju Žagaru pagaidām ir atlikusi, ņemot vērā, ka viņas rīcībā ir nonākusi papildus informācija, kas liecina par, iespējams, nopietnām finanšu problēmām Kultūras ministrijas pārraudzībā esošajā iestādē.

Lasīt tālāk...

23.12.2011 11:13

Ludmila Sočņeva, "Citi. Baltie Ziemassvētki. Андрей Мамыкин: без цензуры (Epilogs)"

Es tagad rakstu par kādu sarežģītu cilvēku un daudziem latviešiem nepieņemamu krievu žurnālistu Andreju Mamikinu. Piedalījos viņa raidījumā. Sakumā gan negribēju, jo arī man bija aizspriedumi pret šo cilvēku. Bet zini, Kristīne, tā tas īstenībā nav - Mamikins tāds "monstrs", kuru daudzi labprāt viņā saskatītu! Tev tam grūti noticēt? - es apvaicājos.

Lasīt tālāk...

22.12.2011 20:30

Kabanovu atsauc no NATO PA, Urbanovičam - karikatūra

Pēc Nacionālās apvienības (NA) ierosinājuma Saeima 22. decembra sēdē nolēma atsaukt deputātu Nikolaju Kabanovu no NATO Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas pastāvīgā pārstāvja aizstājēja amata. NA deputāti pēc Saeimas sēdes deputātam J. Urbanovičam uzdāvināja karikatūru par „džentlmeniskumu, mūsdienu bruņinieciskumu un īpaši smalkjūtīgu attieksmi pret sievietēm”.

Lasīt tālāk...

22.12.2011 14:19

Raivis Dzintars: oficiāla divvalodība Latvijā nebūs nekad!

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara runa 22.decembra Saeimas ārkārtas sēdē, aicinot Saeimu balsot pret Satversmes grozījumu nodošanu komisijām, kuri paredzēja piešķirt krievu valodai valsts valodas statusu.

Lasīt tālāk...

22.12.2011 10:19

LA: Iespēja apzināties valsts pamatus. Saruna ar Egilu Levitu

Māra Antoneviča saruna ar Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Referendumā apstiprināts latviešu valodas kā valsts valodas statuss mazinās latviešu nedrošību par savu identitāti, savu vietu Eiropā, savu kā valstsnācijas lomu un pienākumiem savā nacionālā valstī.

Lasīt tālāk...

21.12.2011 11:08

Gaidis Bērziņš intervijā LTV par otru valsts valodu un prioritātēm tieslietu sistēmā

Intervija ar tieslietu ministru Gaidi Bērziņu LTV1 raidījumā "Labrīt Latvija!" 21.12.2011. Sarunas tēmas: referendums par krievu valodu kā otru valsts valodu, prioritātes tieslietu sistēmā, naftas piederība "LatRosTrans" cauruļvadā, demokrātija un tiesiskums Latvijā.

Lasīt tālāk...

19.12.2011 12:22

Ināra Mūrniece: NEPLP uzdevums ir veidot nacionālo informatīvo telpu

Nacionālā apvienība turpina darbu pie Latvijas nacionālās informācijas telpas stiprināšanas un prokremliskās ietekmes mazināšanas. Jaunajai Saeimai un valdībai izrādot lielāku pretimnākšanu nacionālajiem komerckanāliem, TV3 un LNT sola palikt bezmaksas apraidē.

Lasīt tālāk...