Mūsu cilvēki

Roberts Zīle

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Septembris 2011

30.09.2011 10:35

"Vienotībā" plašs atbalsts "Nacionālajai apvienībai" koalīcijas partnera izvēlē

Gan "Pilsoniskā savienība", gan "Vienotības" finanšu ministrs Andris Vilks, gan Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis pauduši atklātu atbalstu tam, ka jaunā valdības koalīcija "Vienotībai" un Zatlera Reformu partijai būtu jāveido kopā ar Nacionālo apvienību VL-TB/LNNK. Sadarbībā ar vēlēšanās uzvarējušo apvienību "Saskaņas centrs" būtu "pietiekoši daudz neprognozējamības". "Tā būtu bumba ar laika degli," sacīja Vilks, norādot, ka SC ekonomiskā programma ir "pilnīgi neskaidra", tajā nav redzama "nekāda vēlme konsolidēt", toties tā satur "tiekšanos uz austrumiem".

Lasīt tālāk...

29.09.2011 19:30

Raivis Dzintars: „Saskaņas centrs” Satiksmes ministrijas dēļ ir gatavs notēlot okupācijas fakta atzīšanu

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uzskata, ka „Saskaņas centra” (SC) politiķu izteikumi skaidri demonstrē partijas vēlmi tikai „tikt pie siles”, nevis uzņemties atbildību, strādājot valdībā. Šādus secinājumus R.Dzintars izdara pēc „Saskaņas centra” politiķu izteikumiem par vēlmi iegūt savā pārziņā tieši Satiksmes ministriju.

Lasīt tālāk...

29.09.2011 12:24

Nacionālās apvienības tikšanās ar Valsts prezidentu

Tikšanās laikā 29.09.2011 Nacionālās apvienības pārstāvji Valsts prezidentam Andrim Bērziņam kā pašlaik Latvijai labāko koalīciju minējuši tādu, ko veido Zatlera Reformu partija, "Vienotība" un VL-TB/LNNK. Pēc apvienības uzskata, SC iekļaušana koalīcijā radītu neprognozējamas sekas, to pēc tikšanās ar prezidentu sacīja Raivis Dzintars. Gaidis Bērziņš pastāstīja, ka šī bijusi ļoti pragmatiska darba tikšanās, kurā pārrunāti jautājumi par ekonomiku, nodokļu politiku, demogrāfiju un nacionālajām lietām.

Lasīt tālāk...

29.09.2011 10:32

LA: Dace Kokareviča, "Zatlera un Vītola domu apmaiņa"

Pēc "LA" publikācijas Vili Vītolu uz tikšanos Zatlera Reformu partijas birojā uzaicināja tās līderis Valdis Zatlers. Sarunā Vītols prognozē, ka pēc trim gadiem, nākamās Saeimas vēlēšanu laikā, Latvija jau būs atkopusies no krīzes, un mazināsies cilvēku neapmierinātība ar valdību. Ja tagad "SC" paņems koalīcijā, šīs partijas politiķi ekonomisko augšupeju pierakstīs kā savu nopelnu. Bet uzlabošanās gaidāma tik un tā, un ne jau tāpēc, ka "SC" būs vai nebūs valdībā.

Lasīt tālāk...

28.09.2011 20:58

LV: Intervija ar Vinetu Poriņu par latviešu valodas nākotni

26. septembrī visā Eiropas Savienībā tika atzīmēta Valodu diena. Viena no ES oficiālajām valodām ir arī latviešu valoda. Bet vai šis statuss reizē nodrošina mūsu tautas valodas drošu pastāvēšanu arī nākotnē? Kāda ir mūsu lietotās latviešu valodas kvalitāte, un kas to ietekmē? Vai valodu spēj nosargāt likums? Uz šiem jautājumiem atbild sociolingviste Dr. philol. Vineta Poriņa.

Lasīt tālāk...

27.09.2011 11:44

Ielūgums uz režisora Rodrigo Rikarda autorvakaru

Nacionālās apvienības biedri ir ielūgti uz režisora Rodrigo Rikarda autorvakaru ceturtdien, 29.septembrī, plkst. 19:00 Rīgas kinoteātrī "Splendid Palace". Vakara programmā filmas, kuras pamatojas latviskas identitātes meklējumos un Latvijas vēsturiskā likteņa pētījumos: "Dzintara ceļš", "Ulmaņlaiki", "Taisnība par Latviešu leģionu", "Dievs, tava zeme deg!", "Vējš no jūras", "SirdsDaugava" u.c.

Lasīt tālāk...

27.09.2011 09:35

TVNET, Toms Ostrovskis: "Saskaņas centram" valdībā nav vietas

Ne tādēļ, ka "okupācijas atzīšana" nav noticis fakts, jo nekad nav bijis šķērslis SC politiskajām ambīcijām. "Saskaņas" ekonomiskais analfabētisms un sazin no kura pirksta izzīsta panaceja, ka SC valdībā palīdzēs risināt sabiedrības integrācijas problēmas, ir iemesli, kādēļ politiskā loģika baksta acī – valdība jāveido ZRP, Vienotībai un VL-TB/LNNK.

Lasīt tālāk...

23.09.2011 16:28

Roberts Zīle: Jaunajai valdībai noteikti jārisina jautājums par gāzes tirgus liberalizāciju

Sarunā par atkarības mazināšanu no "Gazprom" EP deputāts Roberts Zīle pauda viedokli, ka līdz šim Latvijā pārāk liela uzmanība ir tikusi pievērsta jautājumam par sašķidrinātās gāzes termināla celtniecības vietu, kas ir sekundāri. Primāri ir nodrošināt gāzes cauruļvadu pieejamību uz vienādiem nosacījumiem ar "Gazprom", respektīvi - gāzes tirgus liberalizāciju.

Lasīt tālāk...

22.09.2011 10:40

LA.lv: Vilis Vītols, "Partija, kas iedos varu SC, būs politisks līķis"

Šis būtu īstais brīdis raidīt "Saskaņas centram" vēsti, ka viņi NEKAD netiks valdībā, kamēr turpinās savu līdzšinējo etnisko un impērisko politiku. Lakmusa papīrs viņu patiesai gatavībai piedalīties kopīgā Latvijas celšanā būs brīdis, kad viņi piekritīs krievvalodīgo skolu pārejai uz valsts valodu.

Lasīt tālāk...

21.09.2011 10:11

Ir.lv: Ritvars Jansons, "Okupācija bija. Kas to īstenoja?"

Krasā okupantu esamības noliegšana varētu liecināt par „Saskaņas centra" vēlmi panākt jaunās valdības pozīcijas mīkstināšanu Latvijas okupācijas jautājumā. Atzīstot, ka okupantu nav, starptautiski apšaubāms kļūst arī pats okupācijas fakts, jo okupāciju nav iespējams realizēt bez okupantiem. Tad vieglāk īstenojami kļūtu citi - iespējamie tālākie „Saskaņas centra" mērķi - pilsonības statusa automātiska piešķiršana nepilsoņiem un krievu valodas kā otras valsts valodas ieviešana.

Lasīt tālāk...