Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Augusts 2011

30.08.2011 12:23

LETA intervija ar Robertu Zīli par Nacionālo apvienību pirms 11.Saeimas vēlēšanām

Nacionālajai apvienībai ir jāparāda, ka tā ir, žargonā sakot, "mainstream" jeb vairākuma partija. To var parādīt, ejot valdībā ar konstruktīvu darbu, jo tā ir vienīgā iespēja likt saprast, ka "esat politisks spēks, kuram ir nacionāli konservatīva politika, un tajā pašā laikā jūs zināt, kā vadīt sabiedrību, lai tā izturētu un kļūtu stiprāka", skaidroja TB/LNNK valdes priekšsēdētājs.

Lasīt tālāk...

30.08.2011 12:00

LA: Māris Antonevičs, "Vai latvieši pārdosies par trīsdesmit grašiem?"

Maskavas namā Rīgā nedēļas nogalē notika Krievijas "tautiešu" reģionālā konference, uz kuru bija ieradušies gan vietējie aktīvisti, gan pārstāvji no Lietuvas un Igaunijas, kā arī vairākas Krievijas amatpersonas. Klātesošie "tautieši" diskusiju sāka ar žēlabām, cik ļoti pēdējo divdesmit gadu laikā cietusi krievu valoda. Neviens no Maskavas namā sanākušajiem neapšaubīja, ka jāmaina pašreizējais krievu valodas statuss. Tika piedāvātas arī konkrētas "receptes", kā krievu valodu nostiprināt. Piemēram, esot jāatmet neveiksmīgās klišejas par mazākumtautībām un cilvēktiesībām. Tā vietā jāliek uzsvars uz Latvijas multikulturālismu, daudzveidību un daudzvalodību. Nikolajs Kabanovs aicināja kā galveno izmantot ekonomisko argumentu, jo "latvieši varbūt mīl krievu kultūru, bet vēl vairāk viņi mīl krievu naudu".

Lasīt tālāk...

29.08.2011 11:15

TVNET: Pauls Raudseps, "SC un ZZS sadodas rokās"

“Indeksēt pensijas!” ātri vien kļuvs par Lemberga un līdz ar to arī ZZS kaujas saukli, ar kuru novērst vēlētāju uzmanību no politikas privatizācijas. Pensiju kampaņai jaudīgi pieslēdzies arī Saskaņas Centrs, kuram reklāmas rullīši Latvijas radio 1, šķiet, griežas vēl aktīvāk nekā ZZS, un, prezentējot savu programmu, SC pārstāvji arī uzsvēra savu atbalstu pensiju indeksācijai.

Lasīt tālāk...

25.08.2011 13:44

Nacionālās apvienības pārstāvji un deputātu kandidāti Kurzemes vēlēšanu apgabalā atceres dienā Talsos

23.augustā, staļinisma un nacisma upuru atceres dienā, Nacionālās apvienības pārstāvji devās uz Talsiem, kur tikās ar vēlētājiem un viesojās Talsu Valsts ģimnāzijā.

Lasīt tālāk...

24.08.2011 15:14

Roberts Zīle atkāpjas no Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāja amata

Nacionālās apvienības VL–TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Roberts Zīle paziņojis, ka atkāpjas no šī amata, norādot, ka Nacionālo apvienību viņa vietā turpmāk kā premjera amata kandidātam jāvada Gaidim Bērziņam.

Lasīt tālāk...

24.08.2011 09:41

nra.lv: Elita Veidemane, "Valsti vadīs ķēkša un kučieris"

Ārkārtas vēlēšanu saspringtā priekšgaisotne izvilina no politiķiem daudzas runas pērles. Nule Jānis Urbanovičs (SC), nervozi atskaldīdamies no kāda žurnālista, teju vai krita histērijā, mēģinādams pierādīt, ka Latvijā ir aparteīds, bet Zatlera Reformu partijas (ZRP) premjera amata kandidāta Edmunda Sprūdža sulīgais izteiciens par to, ka viņš nejūtas kā kāpurķēde, ko var mest zem tanka, iecēla viņu Latvijas intelekta milžu pirmajā desmitniekā. Kas mudina mazizglītotus ļaudis – tādus kā, piemēram, kāpurķēžu varonis – iedomāties, ka viņi spēj vadīt valsti bez pieredzes, zināšanām un izpratnes?

Lasīt tālāk...

19.08.2011 09:45

LA.lv: "Latviska, tātad – eiropeiska valsts", intervija ar Egilu Levitu

Viena no jomām, kur Eiropas salīdzinājumā latviešu zemais pašvērtējums izpaužas īpaši spilgti, ir latviešu valoda. Daudzi sarunā ar vietējiem cittautiešiem viegli pāriet uz citu valodu. Šī vājā valodas pašapziņa ir padomju kolonizācijas politikas rezultāts. Kā to labot? Varbūt nepieciešama plaša sociālā kampaņa, līdzīgi kā "Nebrauc dzēris!", kur iedzīvotājus atrunā no sēšanās pie stūres alkohola reibumā. Tad kāpēc nevarētu būt kampaņa "Es Latvijā runāju tikai latviski!"?

Lasīt tālāk...

18.08.2011 17:27

Ir.lv: "Zīle: labāk es esmu malā"

Pirms neilga laika jaunveidojamā partija - Nacionālā apvienība paziņoja, ka tās premjera amata kandidāts nebūs vis ilggadējais "tēvzemiešu" līderis Roberts Zīle un pat ne uzņēmēja Žanete Jaunzeme-Grende, kā Saeimas kuluāros tika mēļots, bet gan bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš. Par to, kas notiek Nacionālajā apvienībā un vai ar to savu nākotni saista līdzšinējais TB/LNNK priekšsēdētājs Roberts Zīle, Ir.lv intervija ar politiķi.

Lasīt tālāk...

18.08.2011 14:06

Nacionālās apvienības kandidāti Saeimas priekšsēdētāja un ministru amatiem

Tuvojoties 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām, Nacionālā apvienība piedāvā savus kandidātus Saeimas priekšsēdētāja un ministru amatiem.

Lasīt tālāk...

18.08.2011 11:13

TVNET: Aivars Ozoliņš, "Kremļa dejas Dudajeva gatvē"

Ja «pielikt punktu» Ušakova kārtējo reizi atsāktajai diskusijai par ielas nosaukumu nozīmē pārdēvēt to kaut vai Mikimauša vārdā, lai tikai nav Kremļa valdnieku neieredzētā politiķa vārdā, tad «pielikt punktu» Saskaņas centra pastāvīgi provocētajai diskusijai par padomju okupāciju nozīmētu piekrist, ka nekādas okupācijas nav bijis un Latvija ir LPSR turpinājums jeb «trešā republika».

Lasīt tālāk...