Mūsu cilvēki

Dzintars Rasnačs

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes loceklis, 11. Saeimas deputāts, Saeimas sekretārs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Pašvaldību vēlēšanās NA ir plaši pārstāvēta

15.05.2013 13:10

Dāmas un kungi! Tautieši!

„Lienošā okupācija” – šāds apzīmējums, ko lietoja Baiba Broka, ir vietā un laikā. Lienošā okupācija ir redzama gāzes piegādes caurulēs, informatīvajā telpā u.c. Jāatzīst, ka tā dažkārt mēģina mūs iemidzināt! Diemžēl mūsu sadarbības partneri Saeimā Reformu partija un Vienotība ļauj okupācijai lēnām, bet neatlaidīgi drupināt mūsu tautu un mūsu valsts pamatus! Skan skarbi – bet fakti par to liecina.

Mūsu kolēģis Einārs Cilinskis uzstājoties Saeimas tribīnē jautājumā par Satiksmes ministra amata kandidāta apstiprināšanu norādīja, ka agri vai vēlu sabiedrība uzzinās, kādi ir Vienotības atsevišķu kolēģu patiesie plāni. Ne jau velti atsevišķi Vienotības deputātu pašpārliecinātības ceļa rullis Satiksmes ministra amata kandidāta apstiprināšanas jautājumā virzījās uz priekšu tādā pārliecībā, ka to apturēt nebija iespējams nedz ar kādām norādēm uz koalīcijas sadarbības līguma pārkāpumu no Vienotības puses. Mums atliek tikai minēt vai sadarbība ar SC šajā jautājumā ir iespējamā maksa par kāda ietekmīga Krievijas dzelzceļa kravu pārvadātāja ielaišanu Latvijas tirgū, eiro ieviešanas referenduma neierosināšanu, vai gāzes tirgus liberalizācijas atlikšanu, vai varbūt ir kas tāds, ko sabiedrība vēl nemaz nezina.

Neapšaubāmi, ir vērts ieklausīties SAB pašreizējā direktora teiktajā – Latvijas ārējā apdraudējuma riski pieaugs pirms Latvijas prezidentūras ES. Domājams, ka šāds apgalvojums nav saistīts tikai ar Latvijas prezidentūru, bet vēl virkni citu faktoru. Ja jau attiecīgi dienesti atļaujas par to runāt publiski, tad situācija maigi sakot „nav viennozīmīga”. Atliek tikai novēlēt gan jaunajam SAB direktora amata kandidātam, gan mums visiem būt modriem!

Tuvojās pašvaldību vēlēšanas, tām ir liela nozīme, ne tikai tajā apstāklī, vai spēsim atgūt zaudēto Rēzeknē un Rīgā, bet arī tajā apstāklī, vai šo vēlēšanu rezultātā mēs nezaudēsim vēl kādu Latvijas pilsētu. Jāapzinās, ka vēlēšanas ir līdzeklis, kā veiksmīgi padarīt mums netīkamu ideoloģiju par leģitīmu un ļaut tās nesējiem to celt valsts līmenī, radot Latvijas valsts pastāvēšanas draudus. Domāju, ka daži labi pilsētu vadītāji un to politiskie spēki šādu motīvu vadīti, kas savu labo reitingu ir spējuši pacelt tērējot nodokļu maksātāju naudu un pieņemot dažus visiem glaimojošus saimnieciskus lēmumus, apzināti gatavo augsni tam, lai pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām tās darba kārtībā iekļautu jautājumu par Latvijas ģeopolitiskā kursa maiņu. Pie kam tas varētu notikt jauka, komunikabla, simpātiska premjera vadībā...

Baiba Broka plaši iezīmēja mūsu redzējumu nākotnes latviskai Rīgai. Tomēr lai šos mērķus sasniegtu īpaši vēlos norādīt, ka Rīgas domes vēlēšanās izšķiroša būs katra balss. Ne jau velti SC ir parūpējies, lai Rīgas domes vēlēšanās startētu dažādi sarkanzaļi politiskie spēki, kuru cerības iekļūt domē ir niecīgas, savukārt ļoti perfekts līdzeklis, lai palīdzētu SC turpināt valdīt Rīgā! Aktīvi aicināsim savus radus, draugus, paziņas un kaimiņus doties uz vēlēšanām un paust savu attieksmi „PAR” latvisku Rīgu.

Nacionālā apvienība aktīvi gatavojās pašvaldību vēlēšanām ne tikai Rīgā, bet arī reģionos. Latgale, kas no seniem laikiem ir kaimiņvalsts interešu centrs, šodien grimst krieviskajā muklājā. Piemēram, Rēzeknē saziņa valsts valodā ir apgrūtināta ne tikai sadzīvē, bet arī pašvaldības varas gaiteņos. Nemaz jau nerunājot par Daugavpili, kurā kaimiņvalsts atbalstīti atsevišķu okupantu pēcteču ideju nesēji kaldina plānus par Latgales atdalīšanu no Latvijas. Diemžēl ir maz cerību, ka no šī muklāja Latgali varētu izcelt Sprūdža kunga Latgales atbalsta plāns. To var izdarīt tikai mūsu kopīga pārliecība, cīņas spars un darbs. Neraugoties uz aktīvu pretdarbību, šobrīd darām visu iespējamo, lai Rēzeknē tiktu izveidots pēc iespējas plašāks kopīgs latvisko partiju saraksts, kura mērķis ir gāzt SC pārvaldību pilsētā. Divkāršs gandarījums par to, ka potenciālie sadarbības partneri, kā saraksta līderi ir izvirzījuši NA biedru Edmundu Teirumnieku. Ar visu mūsu atbalstu vēlam viņam un viņa atbalstītājiem izturību un cīņassparu!

Latgalē NA plāno ņemt dalību vairākos kopīgos sarakstos – Preiļos, Krāslavā. NA ar atsevišķu sarakstu plāno startēt Balvos, Ilūkstē. Savukārt Vārkavā, Rugājos, Aglonā, Daugavpils novadā mūsu atbalstītāji startēs vietējos sarakstos.

Nacionālā apvienība Vidzemē vēlēšanās plāno būt pārstāvēta ~70% no visiem Vidzemes novadiem. Lielajos novados virs 5000 iedzīvotājiem no 35 novadiem – 28 novados būs NA saraksti (80% no visiem šiem novadiem ). Mazajos novados (zem 5000 iedzīvotājiem) no 16 novadiem – 8 novados būs ar NA saistīti saraksti (50%). Pelnījuši pieminēšanu būtu gandrīz visi novadi. Īpaši vēlētos izcelt dažus novadus (atvainojos pārējo pārstāvjiem):

  • Ogres novadā saraksta galvgalī būs Ogres vicemērs E. Helmanis.
  • Saulkrastu novada NA sarakstā būs daudzi sabiedrībā plaši zināmi cilvēki un saraksta galvgalī būs Saulkrastu novada mērs Ervīns Grāvītis un uzņēmējs J. Dambis. Arī šī varētu būt vietām, kur cīnāmies par ietekmes palielināšanu.
  • Madonas novada NA sarakstā apvienojas kultūras darbinieki un uzņēmēji. Saraksta vadībā ir Madonas mākslas skolas vadītāja Marika Zeimule.
  • Limbažu novadā saraksta galvgali veido Limbažu bērnu bibliotēkas galvenā bibliogrāfe I. Dzintare, Limbažu muzeja galvenais speciālists G. Plešs un uzņēmējs, Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļas vadītājs G. Grīnbergs.
  • Mārupes novada NA saraksts tiek veidots no dažādu jomu cilvēkiem, kas spēs sastādīt būtisku konkurenci citiem sarakstiem pašvaldības vēlēšanās.
  • Valmierā sarakstu veidos Uldis Jansons un Jānis Ķirsis.
  • Salaspilī kandidāti tiek rūpīgi atlasīti un vairāki paliek rezervē. Salaspils novada NA sarakstā būs novadā atpazīstami un aktīvi cilvēki. Sagaidāms, ka saraksts varētu cīnīties par vairākām vietām vēlēšanās.
  • Cēsu novada saraksts tiek veidots no kultūras darbiniekiem, zemniekiem un uzņēmējiem. Cēsīs uzdevums būtu mainīt ieilgušo, neefektīvo pašvaldības pārvaldi.
  • Kocēnu novada sarakstu veido pašreizējais Kocēnu novada mērs Jānis Olmanis.
  • Noteikti ir jāpiemin Jūrmala, kurā kā allaž ir aktīva mūsu biedru kopa.

Vēlos arī pieminēt Aloju, Valku un Strenčus, kur sarakstu līderi acīmredzot būs attiecīgi – Māris Možvillo, Aivars Sjadame un Ilvija Jakovina.

Kurzemē NA plāno startēt ar atsevišķu sarakstu Talsos, kur mūsu biedru skaits ir vairojies, viens no saraksta līderiem būs pašreizējais NA deputāts Talsu novada domē Gundars Sebris, Priekulē, kur NA pārstāv pašreizējā domas vadītāja Vija Jablonska un vēl vairāki esošās domes pārstāvji, Grobiņā, Ventspils novadā, Ventspilī, Aizputē, kur tikai nesen esam izveidojuši NA biedru grupu, Saldū. Atsevišķs saraksts plānojās būt arī Liepājā, ceru, ka tuvākajā laikā liepājnieki tiks pie saraksta līdera un skaidri nospraustiem programmatiskiem mērķiem.

Zemgalē NA ir gatavas startam gan tajās pilsētās un novados kur vienmēr esam bijuši spēcīgi – Jelgavā, Bauskā, Iecavā, gan tur, kur esam aktivizējuši savu atbalstītāju loku – Jēkabpils un Jēkabpils novads, Krustpils, Pļaviņas. Zemgalē, kā vienmēr aktīvi ir mūsu biedri Raitis Ābelnieks, Aivars Mačeks, Gundars Kalve un daudzi citi! Novēlam viņiem veiksmi!

Paldies arī novadu koordinatoriem par ieguldīto darbu!

Nobeigumā atgādinot ievadā teikto aicinu būt vienotiem un ar savu aktīvo rīcību nepieļaut Latvijas valsts pamatu graušanu!!!

Paldies!

Iet atpakaļ