Mūsu cilvēki

Dzintars Rasnačs

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes loceklis, 11. Saeimas deputāts, Saeimas sekretārs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Marta Kive-Ostrovska: Nebūsim kūtri un nosargāsim latviešu valodu!

08.02.2012 10:36

Marta Kive-Ostrovska, Nacionālās apvienības Rīgas nodaļa.

Iemāci man, māmiņ, tēvu valodu,
Lai es varu dzīvot galvu paceltu!

Tas ir fragments no dziesmas, ko sacerējis īstens Latvijas patriots, un gluži netīši tas skar šobrīd Latvijas sabiedrībā ļoti aktuālu un sasāpējušu jautājumu. Kādu valodu mēs mācīsim saviem bērniem? Vai tiešām to pašu valodu, kura katru gadu 9.maijā skan Uzvaras pieminekļa pakājē? 18.februārī mums būs iespēja atbildēt uz šo jautājumu, skaidri un gaiši pasakot, šajā zemē būs tikai viena valsts valoda – latviešu valoda.

Mēs bieži salīdzinām Latviju ar sirmu māmuliņu, un tāda tā ir. Tomēr mēs nedrīkstam piemirst, ka katra bērna pienākums ir rūpēties par savu māmuļu. Latviešu valoda ir krāšņa villaine, kas silda sirmās māmuļas plecus un sirdi. Mūsu pienākums ir turēt šo villaini tīru, baltu un neļaut kodēm to maitāt. Tikai ar mūsu palīdzību tā sildīs Latviju gan Kolkas raga asajos vējos, gan Latgales bargajās ziemās.

Šoreiz mums visiem ir jāiet un jābalso PRET, lai nosargātu latviešu valodu. Mūsu dzimto valodu, kas vieno visus latviešu – lielus un mazus, jaunus un pieredzējušus, tos, kas dzīvo pilsētas un mazās lauku viensētās, kā arī tos, kurus vēstures līkloči aiznesuši tālu no dzimtenes. Latviešu valodai ir nepieciešama mūsu visu palīdzība un atbalsts.

Nepalieciet vienaldzīgi un nestāviet malā! Dienā, kad mums dota iespēja paust savu nostāju pret otru valsts valodu, nedrīkst palikt mājās. Atcerieties, mūsu senči ir darījuši daudz, daudz vairāk, lai šodien mēs dzīvotu brīvā Latvijā, kurā varam runāt, dziedāt un rakstīt SAVĀ VALODĀ, mums atliek to tikai nostiprināt ar savu parakstu. Tas ir mazākais, ko varam darīt savai Latvijai! Tas ir mūsu pienākums!

Nosargāsim mūsu valodu, balsojot pret krievu valodu kā otru valsts valodu, un aicināsim to darīt arī mūsu radus, draugus, kolēģus, kaimiņus un citus līdzcilvēkus!

Iet atpakaļ