Mūsu cilvēki

Modris Ekšteins

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Grobiņas novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Līga Marija Putna: Ko iesākt ar valodas referendumu?

10.02.2012 09:43

Man līdz pēdējam brīdim šķita, ka atbilde ir pilnīgi skaidra un viennozīmīga, ka jāiet balsot PRET krievu valodu kā otru valsts valodu. Tomēr, palasot presi un klausoties dažādas ziņas un komentārus, saprotu, ka pastāv milzīga atšķirība viedokļos.

Informācijas telpa krievu valodā ir „piebāzta” pilna ar reklāmām un aģitācijām, kas skaidro, ka bez krievu valodas tālu netiksim.

Izlasīju interviju žurnālā „IR” ar Janīnu Kursīti. Viņa raksta, ka Latgalē varētu būt diezgan neprognozējams rezultāts, jo  LTV nomalēs praktiski nerāda. Tā vietā cilvēki skatās Krievijas un Baltkrievijas propagandas TV, kur ar dažādām čekas metodēm tiek skaidrots, piemēram, ka referendums vispār ir par krievu vai angļu valodu kā otro valsts valodu. Saprotams, daudziem, īpaši pensijas vecuma cilvēkiem, krievu valoda ir tā, ko viņi saprot, bet ko iesākt ar angļu?

Man kļuva samērā neomulīgi.

Šis referendums neiztiks bez mūsu visu līdzdalības - gan latviešu, gan krievu, gan cittautiešu, kuri grib dzīvot un strādāt tādā Latvijā, kas nav Putina karalistes vasaļvalsts. Mums visiem jāsaņemas un jāaiziet nobalsot PRET.

Ja gribat būt pārliecināti, ka balsojat par to, ko tiešām vēlaties, nepakļaujieties dažādiem reklamētāju trikiem, bet izlasiet CVK informāciju, kurā skaidri teikts: „Ja vēlētājs ir pret grozījumiem Satversmē un neatbalsta valsts valodas statusa noteikšanu arī krievu valodai, tad viņam tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde „Pret”.

Iet atpakaļ