Aigars Tampe: Savu pozīciju neesmu mainījis, Truksnis bija jāmaina!
19.04.2013 13:03
Raksts publicēts pietiek.com 2013.gada 17.aprīlī.
Aigars Tampe ir Jūrmalas pilsētas domes deputāts.
Vēlos jūrmalniekiem paust savu viedokli par nupat notikušajām pārmaiņām pilsētas vadībā.
Pašreizējā domē tāpat kā vairākos iepriekšējos sasaukumos 15 deputāti nāk no daudziem sarakstiem un pārstāv dažādus politiskos uzskatus. Esmu bijis par to, ka priekšsēdētājam šajā sasaukumā jābūt Jurim Visockim – par to balsoju arī pirms gandrīz četriem gadiem, kad palikām mazākumā.
Un tā mazākumā aizstāvēju jūrmalnieku intereses gandrīz visu sasaukuma laiku, izņemot dažus mēnešus, kad domi vadīja Romualds Ražuks. Savu pozīciju neesmu mainījis arī šajā brīdī, balsodams par Juri Visocki. Labāk vēlāk nekā nekad.
Kāpēc mana izvēle ir šāda? Juris Visockis pārstāv politisko spēku, ar kuru sadarbība ir pieņemama. Turklāt pazīstu viņu jau vairāk nekā 20 gadus kā jūrmalnieku, kurš labi izprot pilsētas vajadzības un prot saimniekot.
Atbalstīt Munkevica–Trukšņa bloku ir bijis nepieņemami. To apliecināja arī šie aizvadītie četri gadi. Tikai atbrīvojot no amata Gati Truksni, tika pārtraukta privātā investora piesaiste pašvaldības SIA Jūrmalas siltums un vienīgās glābšanas stacijas Lielupes krastā, Straumes ielā 1a iztirgošana.
Tieši bijušais domes priekšsēdētājs virzīja privātā kapitāla piesaisti Jūrmalas siltumam, un nav izslēgts, ka viņa nodoms ir turpināt šo procesu pēc viņa iespējamās ievēlēšanas. Par to liecina gan domes dokumenti, gan viņa izteikumi domes sēdēs.
Gandrīz nekas nav darīts, lai novērstu kļūdas, uz kurām norādīja Valsts kontrole saistībā ar 1,2 miljonu latu nelietderīgu iztērēšanu domē. Grūti saprast, kā četru gadu laikā nav iespējams pabeigt Majoru kultūras nama remontu. Toties ierīkot politiskas partijas biroju kultūras namos, cerams, turpmāk neuzdrošināsies neviens.
Vai tiešām bagātā Jūrmala nevar atļauties nofinansēt autobusu pilsētas bērniem uz barikāžu piemiņas pasākumu Dubultu laukumā un kara veterāniem uz Lesteni pieminēt kritušos biedrus? Toties līdzekļi Trukšņa eksotiskajiem komandējumiem uz Izraēlu, Turkmēniju, Ķīnu un citur vienmēr atrodas.
Nekas nav darīts, lai uzlabotu Dubultu bibliotēkas ēkas kritisko stāvokli vai uzbūvētu to no jauna. Nav pat uzsāktas trokšņaini izreklamētās sporta zāļu būvniecības ne pie Jūrmalas Valsts ģimnāzijas Slokā, ne pie Lielupes vidusskolas, ko tik ļoti gaida mūsu mazie un lielie basketbolisti, florbolisti, rokasbumbas spēlētāji un visa daudzskaitlīgā sportistu un līdzjutēju saime.
Tieši Trukšņa vadības laikā Jūrmala zaudēja labākā Baltijas jūras piekrastes kūrorta statusu, kaut bija to ieguvusi deviņus gadus pēc kārtas. Par kādu attīstību runā G. Truksnis, ja viņš savā valdīšanas laikā gandrīz neko nav izdarījis?
Tieši opozīcijas deputātu iniciatīvas, spiediena un atbalsta rezultātā tika atjaunotas brīvpusdienas skolēniem līdz pat sestajai klasei, tika ieviestas bezmaksas autobusu biļetes skolēniem un pensionāriem, samazināts nekustamā īpašuma nodoklis lielai daļai jūrmalnieku.
Turpmāk svarīgi lielāku vērību pievērst valstiski patriotiskām lietām. Latvijas valsts izveidošanas pamatprincipu labāka izpratne veicinās pilsētnieku vienotību. Augstāk jānovērtē pedagogu, kultūras darbinieku un cilvēku, kas rūpējas par mūsu drošību, ieguldījums sabiedrības labā. Jāpanāk, lai ģimenes ar bērniem, jaunieši Jūrmalu sauktu par savu pilsētu.