Mūsu cilvēki

Māris Grīnblats

11. Saeimas Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcijas konsultants.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Nacionālās apvienības valdes lēmums par Zatlera Reformu partijas un „Vienotības” priekšlikumiem koalīcijas partneriem

07.10.2011 21:00

Zatlera Reformu partijai,
Apvienībai „Vienotība”

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-TB/LNNK valdes lēmums

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-TB/LNNK valde ir iepazīstināta ar Zatlera Reformu partijas un „Vienotības” priekšlikumiem koalīcijas partneriem. Valde secinājusi, ka dokuments var kalpot kā pamats tālākām sarunām par trīs partiju nacionālās koalīcijas darbības principiem un valdības deklarācijas saturu. Vairums dokumentā ietverto principu pilnībā apmierina Nacionālo apvienību, taču ir arī jautājumi, kur mēs piedāvātu atšķirīgu redzējumu un/vai kur būtu nepieciešama smalkāka iepazīšanās ar formulējumu interpretāciju. Īpaši neskaidrības radušās, aplūkojot sadaļu par saliedētu sabiedrību un nacionālo identitāti, par ko labprāt esam gatavi diskutēt.

Ļoti augstu vērtējam dokumenta pamatsadaļu „Vērtības”, par ko ar nelielām atrunām un precizējumiem esam  gatavi pilnībā parakstīties.

Ceturto rindkopu par „Latvijas pilsoņu un nepilsoņu juridisko un morālo atbildību” okupācijas seku sakarā mēs piedāvājam precizēt. Nav noslēpums, ka Latvijas iedzīvotāju vidū ir cilvēki, kas ir aktīvi sadarbojušies ar okupācijas varu, sekmējuši rusifikācijas politiku un pretojušies Latvijas neatkarības atjaunošanai. Nevaram izslēgt, ka Latvijā uzturas personas, kas sadarbojušās ar okupācijas režīmu, arī veicot noziegumus pret cilvēkiem. Latvijas politiķi nav tiesīgi tautas vietā lemt par šo konkrēto personu morālo un juridisko atbildību.

Uzskatām, ka vēstījuma patiesā būtība ir pateikt, ka tie Latvijā dzīvojoši cittautieši, kas ir lojāli Latvijai, latviešu valodai kā vienīgajai valsts valodai un latviskumam kā sabiedrības saliedēšanās pamatam, ir piederīgi Latvijai neatkarīgi no etniskās izcelsmes vai vēsturiskiem ieceļošanas apstākļiem. Tāpēc piedāvājam šādā veidā precizēt formulējumu, lai nedotu pamatu pretrunīgām spekulācijām un interpretācijām.

Joprojām uzskatām, ka modelis Zatlera Reformu partija + „Vienotība” + Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-TB/LNNK ir stabilākā un loģiskākā valdošās koalīcijas iespēja.

Raivis Dzintars,
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs

Iet atpakaļ