Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Tēvzeme. Brīvība. Eiropa

12.02.2013 10:29

Ilmārs Latkovskis: Par Eiropas vērtību kritiku

Cienu Imantu Kalniņu (ImKu) un saprotu viņa sāpi par Latviju. Viņa NRA publicēto atklāto vēstuli un sekojošo interviju uzskatu par impulsu latviešiem vajadzīgai diskusijai. Par absurdu uzskatu autora tendenci visās nelaimēs vainot Eiropu un gaišos piemērus redzēt Putina Krievijā un Lukašenko Baltkrievijā. Lasot ImKas teikto, svarīgi nodalīt vērtīgo dziļumu no virspusēji redzamā absurda, ko daudzi būs naski izmantot politiskai konjunktūrai.

Lasīt tālāk...

29.01.2013 09:16

Roberts Zīle: Par Lielbritāniju, „Šveices modeli” un Latviju nākotnes Eiropā

Lielbritānijas atšķirīgā, daudz atturīgākā nostāja pret ES ciešāku integrāciju nav jaunums. Tai pamatā ir daudzi faktori - ģeogrāfiskais stāvoklis uz salas, kas veido zināmu dabīgu nošķirtību no kontinenta, ciešās attiecības ar angliski runājošo ASV un citām kādreizējās britu impērijas daļām ar izrietošu globālāku lietu skatījumu, noteikti liberālāka nostāja brīvā tirgus un konkurences jomā, sarežģītas attiecības ar kontinentālās Eiropas lielvalstīm, īpaši Franciju, kas savulaik kavēja Lielbritānijas iestāšanos ES.

Lasīt tālāk...

23.01.2013 10:28

Gints Apals: Latvija kā nacionāla valsts un eiropeiskā ideja

Nacionālas valsts principi Eiropā ir veidojušies vēsturiski. Tie ietver divus pamatprincipus: (1) visu nācijas locekļu (nacionālas valsts pilsoņu) vienlīdzību tiesībās un pienākumos; (2) kopīga vēsturiskā un kultūras mantojuma esamību, kopēju valodu un izcelsmi. Pirmais princips ir cēlies no Rietumeiropas – Francijas un Lielbritānijas. Otrais no Viduseiropas – Vācijas, Polijas, Ungārijas un citām valstīm.

Lasīt tālāk...

16.01.2013 09:35

Roberts Zīle: Kipras glābšanas modelis - izaicinājums “eirozonas” Latvijai

Jaunais gads Eiropā iesācies samērā veiksmīgi - "tirgu" uzbrukumi atsevišķām dalībvalstīm ir mitējušies un ES līderi ieguvuši nelielu atelpas brīdi. Eiropas Savienības Padomes prezidentūru no Kipras pārņēmusi Īrija. Abas valstis ir tā saucamās problēmvalstis, bet kamēr Īrija ir jau nostājusies uz stabilitātes ceļa, plānojot šajā gadā izbeigt aizņēmumus no starptautiskajiem aizdevējiem un sākt savas saistības pilnībā finansēt tirgos, ar Kipru notiek pretējais.

Lasīt tālāk...

10.01.2013 10:02

Andris Šuvajevs: Skotijas un Katalonijas neatkarības centieni un vienota Eiropa

Eiropas līderiem diskutējot par ciešāku sadarbību ekonomiskajā jomā, kas sekmētu arī politiskās lēmējvaras centralizāciju un sociālo problēmu saskaņotu risināšanu, Skotijā un Katalonijā ir uzvirmojusi spēcīga kustība par atdalīšanos no Apvienotās Karalistes un Spānijas.

Lasīt tālāk...

02.01.2013 21:27

Eiro referendums feļetonisma laikmetā

Sastrēgumstunda. Nevis LTV raidījums ar politiķiem, bet gan taksometrā reālā sastrēgumā Rīgas ielās. Taksists atvainojas, ka nav sapratis, ko es īsti viņam jautājot. Es pārjautāju, vai viņu uztrauc – būs vai nebūs eiro Latvijā. Taksists gardi nosmej, it kā mans jautājums nāktu no citas pasaules. Tad jau viņam vairāk interesējot jautājums par tiem fotoradariem...

Lasīt tālāk...

21.12.2012 19:23

Baiba Broka par latvisku un eiropeisku Rīgu

Es gribu, lai par Rīgu runā, ka mēs esam kultūras gala punkts. Manuprāt, Rīga ir kompakta pilsēta, kur var apskatīt gan kultūru, gan sakoptu apkārtējo vidi; kur vēsturiskā arhitektūra ir caurvijusies ar moderno, kur ir augstas kvalitātes restorāni.

Lasīt tālāk...

20.12.2012 12:49

Iesākam rubriku Tēvzeme - Brīvība - Eiropa

Tēvzeme un Brīvība līdz šim bijušas divas galvenās vērtības, uz kurām orientējas nacionāla konservatīva politika. Mūsdienu globālā pasaule aktualizē arī Eiropas kā nacionālās vērtības jautājumu. Aicinu domubiedrus diskutēt par to, kā mēs modernā nacionāli konservatīvā politikā varam savienot trīs vērtības – Tēvzeme, Brīvība, Eiropa.

Lasīt tālāk...