Mūsu cilvēki

Raitis Ābelnieks

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Bauskas novada grupas vadītājs. Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Projekta "Rail Baltica" virzība

10.04.2013 13:17

Roberts Zīle: Baltijas valstīm ir jāizveido kopuzņēmums "Rail Baltica" projekta īstenošanai

Lai pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt ātrgaitas dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanu, izmantojot ES fondu dotās iespējas to līdzfinansēt līdz pat 85% apmērā no izmaksām, ir svarīgi, lai Baltijas valstu satiksmes ministri jau rītdien plānotajā tikšanās reizē Rīgā vienotos par kopīga uzņēmuma izveidi, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.

Lasīt tālāk...

19.02.2013 15:56

Roberts Zīle: Nācijas kvalitatīvā izaugsme ir atstāta novārtā

Saruna ar Eiroparlamenta deputātu Robertu Zīli par jauno ES budžetu, Latvijas delegācijas taktiku un komunikāciju stilu šī budžeta apspriešanas laikā, iestāšanos eirozonā, signāliem Rietumu sabiedrībai un iespējamo politiskā kursa pagriezienu.

Lasīt tālāk...

24.04.2012 16:24

Krievu dzelzceļa darbība Latvijā - vai drauds Latvijas uzņēmumu konkurētspējai?

Jauna Krievijas izcelsmes dzelzceļa kravu operatora ienākšana būtiski ietekmēs Latvijas tirgu. Ņemot vērā, ka viņus interesē kravu pārvadājumi visā garumā no Latvijas-Krievijas robežas līdz Latvijas ostām, pie esošajiem nosacījumiem varam nešaubīties par pakāpenisku pašmāju LDz Cargo izkonkurēšanu.

Lasīt tālāk...

03.04.2012 16:43

Ekonomika un ģeopolitika – “Rail Baltica” projekts krustcelēs

Pēdējo mēnešu laikā Latvijas publiskajā telpā aizvien pieaug “Rail Baltica” dzelzceļa projekta pretinieku aktivitātes, argumentācijai parasti pielietojot īstermiņa ekonomiskā izdevīguma principu un mēģinot “Rail Baltica” pretnostatīt Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju interesēm.

Lasīt tālāk...

19.03.2012 13:20

Roberts Zīle: Mūsu lielajiem investīciju projektiem jābūt virzienā, kas mūs saista ar Eiropu

Intervija LNT „900 sekundes” ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli par ES sankcijām pret Baltkrieviju, lauksaimniecības tiešmaksājumiem, kohēzijas naudu apgūšanu, Rail Baltica un TB/LNNK lomu Nacionālajā apvienībā.

Lasīt tālāk...

15.03.2012 15:52

Roberts Zīle: nav pieļaujama vilcināšanās ar "Rail Baltica" virzībai svarīgā dzelzceļa nolīguma ar Lietuvu ratificēšanā

"Saeimas Tautsaimniecības komisijas ilgstošā vilcināšanās ar Latvijas un Lietuvas dzelzceļa nolīguma parakstīšanu, kas ir svarīga "Rail Baltica" projekta virzībai, nav saprotama un kārtējo reizi izraisa bažas par politiski motivētu projekta bremzēšanu", uzskata Eiropas Parlamenta deputāts, Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas koordinators EP Transporta un tūrisma komitejā Roberts Zīle.

Lasīt tālāk...

15.03.2012 14:38

Nacionālā apvienība pauž bažas par Rail Baltica projekta novilcināšanu

Nacionālā apvienība jau tuvākajā koalīcijas Sadarbības padomē lūgs Satiksmes ministrijas skaidrojumu par Rail Baltica projekta novilcināšanu. Šodien Saeima pēc Vienotības deputātu priekšlikuma uz mēnesi atlika likumprojekta par Baltijas valstu nolīguma par sadarbību dzelzceļa transporta jomā apstiprināšanu 1. lasījumā.

Lasīt tālāk...

31.01.2012 20:07

Roberts Zīle: Vai Eirāzijas savienība par eiropiešu naudu?

Neskatoties uz Eiropas transporta komisāra Sīma Kallasa vizītes laikā pausto atbalstu dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanai, satiksmes ministrs Aivis Ronis turpina meklēt iespējas paust netiešu kritiku projektam.

Lasīt tālāk...

13.01.2012 18:59

Sīms Kallass: Ir pienācis vēsturisks mirklis, lai "Rail Baltica" sāktu īstenot

"Rail Baltica" projekts ir nonācis vēsturiski izšķirošā stadijā. Tam ir milzīga simboliska vērtība, liela ekonomiska vērtība, bet, protams, arī politiska. Tas ir Baltijas identitātes projekts, un šobrīd ir pienācis laiks, lai to sāktu īstenot. Tā savas vizītes laikā "Rail Baltica" raksturoja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks, transporta lietu komisārs Sīms Kallass.

Lasīt tālāk...

10.01.2012 13:16

Uģis Magonis nespēj argumentēt savu skeptisko attieksmi pret "Rail Baltica"

"Rīta intervijā" LR1 "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis pauda viedokli, ka viņš Eiropas Savienības fondu naudu labāk vēlētos izmantot dzelzceļa līnijas savienojuma Krievijas virzienā elektrifikācijai, nevis jaunas ātrgaitas dzelzceļa satiksmes ar Eiropu izveidei.

Lasīt tālāk...