Mūsu cilvēki

Māris Grīnblats

11. Saeimas Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcijas konsultants.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Jānis Bordāns: Nācijai ir vajadzīga ideja!

27.07.2012 09:48

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns gadskārtējā Konstitucionālās politikas seminārā Bīriņos atklāšanā uzrunāja semināra dalībniekus. Ministrs atzīmēja, ka nākamajā gadā būs jau 10. gads, kopš Tieslietu ministrija iedibināja Bīriņu konstitucionālās politikas semināru tradīciju, kas kļūst par tieslietu nozares ekspertu domnīcu ar nozīmīgu ietekmi valsts attīstībā, un pateicās tās galvenajam organizatoram Arvīdam Dravniekam.

„Nākamgad atzīmēsim atjaunotās Latvijas Republikas tiesiskās iekārtas 20. gadskārtu. Tāpēc ir svarīgi izvērtēt līdzšinējo tiesiskās iekārtas attīstību. Šajos atjaunotās Latvijas 20 gados mēs tikai sākam aptvert Satversmes dziļāko nozīmi. Piedzīvojot dažādus satricinājumus, dziļāk iemīlam savu valsti un izprotam tās jēgu mūsu dzīvē.

Mēs esam piedzīvojuši gan ekonomisku krīzi, gan valsts pamatu satricinājuma mēģinājumus, ko provocēja Satversmes neizpratne un mūsu nepietiekama spēja aizsargāt savu demokrātiju. Šie apdraudējumi nebūt nav beigušies”, savas uzrunas sākumā pauda tieslietu ministrs.

Uzsverot kopēji valstiski svarīgo iekšējās saliedētības uzdevumu, ministrs turpināja: „Pirmajā Latvijas ministru prezidenta runā - 1918.gada 18.novembrī - ir šādi vārdi: Pagaidu valdības uzdevums būs Latvijas valsts izbūve un nostiprināšana uz ārieni un iekšieni.

Latvijas valsts 20 gadu laikā nešaubīgi ir spērusi nozīmīgus soļus, lai tā būtu nostiprināta „uz ārieni” – tā ir pasaules ietekmīgāko organizāciju Eiropas Savienības un NATO pilntiesīga dalībvalsts. Taču joprojām, šajā virzienā strādājot, paveras plašs darbības lauks.

Mūsu nākamais uzdevums – nostiprināt savu valsti iekšēji. Mums ir vajadzīga kopīga valsts ideja! Tieslietu eksperti dod svarīgas atziņas un mūsu politiķiem, pārvarot savstarpējās ķildas, tās ar izpratni ir jāattīsta. Mums ir svarīgi panākt nerakstītu vienošanos starp Latvijas politiķiem, medijiem, kultūras cilvēkiem un sabiedrības autoritātēm, lai par mūsu virsmērķi kļūst nacionāla, eiropeiska Latvija. Tāda ir arī Satversmes kodola jēga.”

 Savas runas noslēgumā ministrs iedvesmoja: „Kādreiz jau esam nodēvēti par mazu privileģētu nāciju. Bet es vēlos uzsvērt, ka mēs esam Ziemeļu Zelta novads. Ziemeļu – jo tā ir mūsu dzīves vieta un tāds ir mūsu gars. Novads, jeb province – tā ir visharmoniskākā cilvēka dzīves vide. Demokrātiskās Eiropas spēks visos laikos ir slēpies tieši tās novados. Zelta – jo tas ir pārticības un drošības simbols – tas, kas mūs sagaida tuvākajā nākotnē, ja nekavējoties ķersimies pie darba, izmantosim Dieva doto atrašanās vietu Pasaulē un liksim lietā savu prātu un gara spēku, nebaidīsimies no grūtībām. Paši veidosim savu dzīvi harmonisku!”

Iet atpakaļ