Mūsu cilvēki

Roberts Zīle

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Īsumā par TB/LNNK

Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) bija partija, kura darbojās no 1997. gada līdz 2013.gadam. Kopš apvienošanās ar partiju "Visu Latvijai!" 2014.gadā tā darbojas kā Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK".

Par TB/LNNK līdz 2014.gadam

TB/LNNK programmā uzsvērts, ka Latvijas valsts pastāvēšanas jēga ir latviešu tautas interešu aizstāvība. Nācijas, valodas un kultūras saglabāšana, kopšana un nodošana nākamajām paaudzēm. Galvenais politiskais mērķis ir nacionālas, demokrātiskas un ekonomiski plaukstošas Latvijas valsts droša nākotne Eiropas valstu saimē kā garants latviešu nācijas pastāvēšanai, attīstībai, cilvēku labklājībai, kā arī okupācijas un kolonizācijas seku likvidēšana. Šo mērķu sasniegšana ir cieši saistīta ar ekonomisku un sociālu priekšnoteikumu izpildi.

TB/LNNK ir nacionāli konservatīva politiska organizācija, kas aktīvi piedalās Latvijas valsts varas un pārvaldes struktūru, kā arī pašvaldību darbā saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi, Politisko partiju likumu, citiem normatīviem aktiem, TB/LNNK statūtiem un programmu.

Apvienība ir izveidojusies, 1997. gada 21. jūnijā apvienojoties politiskajām organizācijām - apvienībai "Tēvzemei un Brīvībai" un Latvijas Nacionāli konservatīvajai partijai LNNK, un ir šo partiju tiesību un pienākumu pārmantotāja.

Kopš 2009.gada TB/LNNK deputāti Eiropas Parlamentā pieder Eiropas Konservatīvo un reformistu grupai (ECR). Vairāk par ECR lasīt Jānis Tomels: Par Eiropas Konservatīvo un reformistu grupu.

TB logotipsSimbols – Laimas krusts. Tas simbolizē mūžīgo dzīvību. Saules un uguns simbols. Izsaka sievišķā un vīrišķā vienību.