Mūsu cilvēki

Laura Dabare

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Novembris 2011

30.11.2011 13:11

LA: Aija Volka, "Priekšnieki, runājiet latviski!"

Kamēr krievi Latvijā parakstās par savas dzimtās valodas iecelšanu valsts valodas statusā, daudzi uzņēmēji peļņas vārdā jau uztur reālu divvalodību. Kāpēc, teiksim, kokapstrādes operatoram būtu jāzina krievu valoda, ja viņa priekšnieks prot izteikt darba uzdevumus latviešu valodā? Kokmateriāli un apstrādes tehnika taču nav klienti, kas jāuzrunā viņiem tīkamā valodā, lai labāk veiktos bizness... Teorētiski vajadzētu pietikt ar dzimto valodu. Tomēr šāda loģika Latvijā lielākoties ''nestrādā''.

Lasīt tālāk...

29.11.2011 10:46

TVNET: Intervija ar Žanetu Jaunzemi-Grendi, "Jūtos kā ātrvilcienā"

Šķiet, jaunā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende savā amatā stājusies ar skaidru redzējumu, ko viņa grib un cer paveikt kultūras jomā. Intervijā TVNET viņu izjautāja gan par to, kā viņa vērtē kultūras darbinieku paziņojumu par līdzekļu samazinājumu nozarei, gan to, kas notiks ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, gan to, ko ministre domā par popkultūru un televīzijas šoviem.

Lasīt tālāk...

28.11.2011 13:19

Svaru kausi sliecas "Rail Baltica", nevis "austrumu ekspreša" virzienā

EP deputāts Roberts Zīle slavē Baltijas valstu premjeru pieņemto lēmumu Tallinā par kopuzņēmuma izveidi "Rail Baltica" projekta īstenošanai un mudina politiski izšķirties par labu savienojumam ar Eiropu, nevis austrumu robežu.

Lasīt tālāk...

25.11.2011 18:44

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš uzrunā Latvijas tiesnešu konferences dalībniekus

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš piektdien, 25. novembrī, Tieslietu padomes sasauktajā Latvijas tiesnešu konferencē uzrunāja 410 klātesošos tiesnešus. Tieši pirms mēneša Gaidis Bērziņš, atkārtoti stājoties tieslietu ministra amatā, kā galveno mērķi ir izvirzījis stiprināt ticību tiesiskumam valstī visplašākajā nozīmē.

Lasīt tālāk...

25.11.2011 12:39

LA: Vilis Vītols, "Latviskajiem pieminekļiem nav naudas, nav pat skaidrības"

Lasot par atbalstu Uzvaras kolonnas atjaunošanai - kārtējo Latvijas krieviskošanas pasākumu, prātā nāk vēsturnieka Ulda Ģērmaņa dažreiz piesauktais vārds "mankurts". Tā Austrumos esot dēvēti cilvēki, kam ar nežēlīgu valdnieku pavēli sabojātas smadzenes ar galvaskausa saspiešanu līdz atmiņas zudumam. Šādi mūsu tautas brāļi vairs neatceras, ka ne no viena Krievijas cara ne Latvijai, ne latviešu tautai nekāda labuma nav bijis.

Lasīt tālāk...

25.11.2011 09:42

LV: Kas jāzina "Krājbankas" klientiem - pensionāriem, uzņēmējiem u.c.

Pēc „Latvijas Krājbanka” darbības apturēšanas un ceļā uz bankas likvidāciju tās klientiem nākamās pensijas vai pabalsta saņemšanai ir jāizvēlas cita kredītiestāde vai pasts. Valsts garantē arī noguldījumu izmaksu līdz 70 tūkstošiem latu. Kā pasargāt sevi no negatīvām sekām un kam būtu nepieciešams pievērst uzmanību uzņēmējiem sarežģītajā situācijā?

Lasīt tālāk...

24.11.2011 17:25

Gaidis Bērziņš un Nacionālās apvienības deputāti apmeklē Valsts valodas centru

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš kopā ar Saeimas deputātiem Raivi Dzintaru, Inesi Laizāni un Jāni Dombravu apmeklēja Valsts valodas centru, lai kopā ar tā vadību apspriestu jautājumus, kas saistīti gan ar centra pašreizējo darbību, gan ar tā nākotnes iecerēm.

Lasīt tālāk...

24.11.2011 10:21

DELFI: Ilmārs Latkovskis, "Vispirms izkausimies, tad mīlēsim? Nē."

Spriedze latviešu un krievu attiecībās tuvākajā laikā neizbēgami pieaugs. Nākotnē ir divas alternatīvas. Pirmā: pēc vēl nebijuša precedenta attiecību saasinājuma starpnacionālajās attiecībās mums izdodas rast vēl nekad nebijušu uzlabojumu. Otrā: Latviju vārdzina vēl nebijuša līmeņa starpnacionālās pretišķības – neuzticība un naids.

Lasīt tālāk...

23.11.2011 11:24

NRA: Elita Veidemane, "Latvija ir latviešu nācijas valsts"

Lindermans & Co strādā, lai politiskā un sadzīviskā konfrontācija starp etniskajām grupām samilstu līdz reālam konfliktam. Tāds ir pasūtījums. Tāds, kāds šobrīd tiek realizēts arī Dienvidosetijā un Ukrainā: tur arī notiek parakstu vākšana par krievu valodu. Pasūtījums ir skaļi neizteikts, bet absolūti reāls.

Lasīt tālāk...

22.11.2011 22:43

NRA: Nauris Puntulis: Mēs dzīvojām draudzīgi, bet... krieviski

«Arī inteliģencei jāteic savs vārds par valstī notiekošo,» uzskata Latvijas Nacionālās operas solists Nauris Puntulis. Viņš kandidēja uz 11. Saeimu no nacionālās apvienības VL!-TB/LNNK, taču netika ievēlēts. Tomēr arī bez Saeimas deputāta mandāta Naurim Puntulim ir ko teikt sabiedrībai. Ar Nauri Puntuli sarunājās Elita Veidemane.

Lasīt tālāk...