Mūsu cilvēki

Gaidis Bērziņš

11. Saeimas deputāts, Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

„Visu Latvijai!” un "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK apvienošanās kongress

23.07.2011 21:00

Sestdien, 23.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notika svinīgais partijas „Visu Latvijai!” un Apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK apvienošanās kongress, kurā delegāti simboliski apstiprinājā apvienotās partijas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" dibināšanu un programmu. Kongress tika atklāts ar valsts himnu un piemiņas brīdi cietušajiem šokējošajā traģēdijā Oslo un Ūtoejas salā Norēģijā. TB/LNNK valdes priekšsēdētājs Roberts Zīle un „Visu Latvijai!” līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uzstājās ar ziņojumiem. Lasīt Roberta Zīles runu.

Roberts Zīle un Raivis Dzintars turpmāk būs Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāji, bet valdē tika apstiprināti Gaidis Bērziņš, Dzintars Rasnačs, Jānis Tomels, Raitis Ābelnieks, Jānis Birks, Imants Parādnieks, Einārs Cilinskis, Ilze Laizāne, Jānis Dombrava, Egils Helmanis, Aigars Lūsis un Jānis Iesalnieks.

Ar Nacionālās apvienības programmu iepazīstināja Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Einārs Cilinskis un TB/LNNK valdes loceklis Jānis Tomels. Kongress noritēja pacilājošā un pozitīvā gaisotnē. Ar īpašu saviļņojumu un klātesošo iesaistīšanu ar dziesmām "Strauja, strauja upe tecēj" un "Daugav' abas malas" kongresu noslēdzā tenoru trio Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs.

 

“Tas ir dziļi simboliski, ka dienā, kad tautai būs jāizsaka savs viedoklis, vai atlaist Saeimu un sākt jaunu politisku ēru Latvijā ar daudz godīgāku un atbildīgāku politiku, beigsies arī nacionālo spēku sadrumstalotība un TB/LNNK un “Visu Latvijai!” izveidosies par vienotu partiju. Mūsu līdzšinējā darbība kopējā frakcijā Saeimā un virzība uz apvienošanos ir noritējusi konstruktīvi – tas, kas neizdodas “Vienotībai”, izdodas mums – nacionālkonservatīvajiem spēkiem”, uzskata TB/LNNK Valdes priekšsēdētājs Roberts Zīle.

”Visu Latvijai!” vadītājs Raivis Dzintars: „Princips ir skaidrs, kur ir nacionāli domājoši latvieši, tur partiju robežām jāzūd. Daudzi mērķi Latvijā nav sasniegti tāpēc, ka tiek jaukti līdzekļi ar mērķiem. Partijas ir tikai līdzeklis, bet mērķis ir latviska, taisnīga Latvija. Nav nekas traģisks, ja partiju vārds sabiedrībā saistās ar kaut ko negatīvu. Negatīvo piešķīruši atsevišķi cilvēki, kuri nāk un iet. Svarīgi, lai pāri šīm sīkajām lietām stāvētu mērķa skaidrība. Galvenais nākotnes uzdevums ir iesaistīt kopīgā un labi organizētā darbā visus, kam latviska un taisnīga Latvija ir galvenais rīcības vadmotīvs. Abu organizāciju apvienošanās ir solis šī uzdevuma virzienā."

9.jūlijā Bauskā jau notika TB/LNNK 17.kongress un 10.jūlijā Rīgā „Visu Latvijai!” 8.kongress, kuros tika nojaukti pēdējie juridiskie šķēršļi abu partiju apvienošanai. Savukārt lēmums par apvienošanās kongresa sasaukšanu referenduma dienā tika pieņemts 30.maijā Nacionālās apvienības izbraukuma Valdes sēdē Valmierā, dažas dienas pēc prezidenta Zatlera rīkojuma par Saeimas atlaišanu.

Kongresa darba kārtība:

10.50 – 11.50 Kongresa delegātu, viesu, žurnālistu ierašanās un reģistrācija

12.00 – 12.10 Muzikāls ievads

12.10 – 12.20 Kongresa atklāšana, valsts himna

12.20 – 12.25 Kongresa prezidija ievēlēšana, Sekretariāta un darba kārtības apstiprināšana

12.25 – 12.40 Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētāja,
Eiropas Parlamenta deputāta Roberta Zīles uzruna

12.40 – 12.55 Partijas “Visu Latvijai!” Valdes līdzpriekšsēdētāja, 10.Saeimas deputāta Raivja Dzintara uzruna

12.55 – 13.10 Viesu apsveikumi

13.10 – 13.25 Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” - "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK programmas prezentācija

13.25 – 13.40 Videouzrunas

13.40 – 13.45 Informācija par Partijas “Visu Latvijai!” un Apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK kongresos pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz apvienotās partijas amatpersonām (apstiprinātie līdzpriekšsēdētāji, valdes, Ētikas un Revīzijas komisjas locekļi)

Balsojums par partijas Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” - „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK” nodibināšanu.

13.45 – 14.00 Kongresa muzikāls noslēgums

14.00 Aicinājums uz cienastu un dalību referendumā par 10.Saeimas atlaišanu

Iet atpakaļ