Mūsu cilvēki

Roberts Zīle

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Valstij steidzami jāpalīdz Ogres novadā plūdos cietušajiem

18.04.2013 17:36

Plūdi Ogrē. Foto: ogre.lv

Pēc Ogres novadu skārušo plūdu situācijas izvērtēšanas Nacionālā apvienība (NA) vēstulē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam ir lūgusi rast finansiālu atbalstu plūdos cietušajām ģimenēm.

NA deputāts Romāns Naudiņš šodien sasauktās frakcijas ārkārtas sēdes laikā informēja, ka situācija Ogres novadā ir kritiska un ka plūdu skartajām ģimenēm nekavējoties ir nepieciešama palīdzība. 17. aprīļa vakarā R. Naudiņš personīgi apmeklēja Ogres novadu, lai klātienē iepazītos ar situāciju. Tobrīd novadā pilnībā vai daļēji applūdušas bija 120 dzīvojamās mājas, taču ūdens līmenis turpina celties. „Applūdušo māju iedzīvotāji ir izmisumā,” uzsvēra R. Naudiņš. Situācijas straujās attīstības dēļ zaudējumu kopējo apjomu pašlaik ir grūti aplēst.

Sēdes laikā deputāti atbalstīja viedokli, ka plūdos cietušajiem cilvēkiem ir nepieciešams valsts atbalsts. „Šādā situācijā par pašvaldību jautājumiem atbildīgajai ministrijai būtu jāsniedz skaidrs vēstījums cilvēkiem, ka ikviena plūdu skartā ģimene varēs saņemt finansiālu atbalstu savu mājokļu tehniskā stāvokļa uzlabošanai,” uzskata NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. Plūdu skartajos mājokļos būs nepieciešams atjaunot grīdas segumu, krāsot sienas, stiklot logus un veikt citus remonta darbus. „Mēs izprotam valsts budžeta situāciju, taču dažus simtus latu katrai no šīm ģimenēm budžetā ir jāvar atrast,” saka deputāts Romāns Naudiņš. „Applūdušās mājas nav lepnas savrupmājas un turīgu cilvēku villas, bet gan vienkāršu laužu mājokļi.”

NA frakcija ir aicinājusi ministru E. Sprūdžu personīgi apmeklēt plūdu skarto teritoriju, lai novērtētu situācijas nopietnību, plūdu radīto postu un nelaimē nonākušajiem cilvēkiem nepieciešamā atbalsta apjomu. NA frakcija arī uzsver, ka Ogres novads nav vienīgais, kurā plūdu dēļ izveidojusies kritiska situācija. Līdzīga nelaime ir piemeklējusi arī citus Latvijas novadus un pilsētas.

Informāciju sagatavoja L.Ozoliņa, Nacionālās apvienības preses sekretāre

Iet atpakaļ