Valdība atbalsta papildu finansējuma piešķiršanu operai

03.07.2012 18:40

Otrdien, 3.jūlijā, Ministru kabinets pieņēma zināšanai Kultūras ministrijas (KM) iesniegto informatīvo ziņojumu par Latvijas Nacionālās operas (LNO) turpmākās darbības stratēģiju un priekšlikumiem finansiālās darbības uzlabošanai, paužot pārliecinošu atbalstu operas izaugsmes scenārijam.

Vienlaikus valdība atbalstīja ministrijas priekšlikumu grozījumiem 2012.gada valsts budžetā par papildu finansējuma piešķiršanu 650 000 latu apmērā LNO, lai nodrošinātu nacionālā pasūtījuma izpildi un darbības stabilizāciju 2012.gadā.

„Latviju sagaida trīs nozīmīgi gadi: Rīgai jākļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētu un Latvijai – par ES prezidējošo valsti. Tādēļ LNO sniegumam ir jābūt visaugstākajā līmenī, lai pārliecinoši prezentētu mūsu valsts kultūras vērtības un profesionālās mākslas sasniegumus. Šodienas lēmums nozīmē, ka šos valstiski nozīmīgos mērķus varēsim īstenot,’’ vērtē kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Attiecībā uz ziņojumā iekļauto KM pieprasījumu operas finansējumam 2013. un 2014.gadā valdība lēma šo jautājumu skatīt nākamā gada budžeta izstrādes procesā kādā no nākamajām valdības sēdēm.

Ziņojumā tika piedāvāti pavisam trīs operas turpmākās attīstības scenāriji - izaugsmes, stagnācijas un lejupslīdes scenārijs. Gan KM, gan LNO skatījumā izaugsmes scenārijs ir operai vēlamākais LNO valsts deleģēto kultūras funkciju pilnvērtīgai izpildei un darbības uzlabošanai. Tas nodrošinās operas un baleta mākslas pieejamību plašam Latvijas sabiedrības lokam, Latvijas un Rīgas pārliecinošu pozicionējumu gaidāmajos starptautiskajos kultūrpolitiskajos notikumos (Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014, Latvija - Eiropas Savienības prezidējošā valsts 2015.gadā u.c.), kā arī veicinās Latvijas kultūras nozares eksportspēju un konkurētspēju Eiropā un pasaulē.

KM

Iet atpakaļ