Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Vairums Reformu partijas politiķu tikai daļēji atbalsta darba ņēmēju lingvistiskās diskriminācijas pārtraukšanu

18.05.2012 20:12

Fragmenti no debatēm Saeimā 17.05.2012 par grozījumiem Darba likumā.
Video: Saeimas Kanceleja.

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā izskatīja Nacionālās apvienības VL!-TB/LNNK piedāvātos un Tieslietu ministrijas virzītos Darba likuma grozījumus, kas izstrādāti, lai pārtrauktu krieviski nerunājošo darba ņēmēju lingvistisko diskrimināciju Latvijas darba tirgū. Grozījumi tika atbalstīti tikai daļēji.

Sākotnēji deputāti atbalstīja tieslietu ministra Gaida Bērziņa priekšlikumu aizliegt darba sludinājumos norādīt konkrētas svešvalodas prasmi, izņemot gadījumus, kad tā pamatoti nepieciešama darba pienākumu veikšanai. Kā bija gaidāms, „pret” balsoja „Saskaņas centra” (SC) deputāti. Priekšlikumu neatbalstīja arī Kārlis Eņģelis un Inga Vanaga no Reformu partijas (sk. balsošanas rezultātus par 9.priekšlikumu).

Taču turpmākos ministra priekšlikumus attiecībā uz darba līguma regulējumu pēc vairāk nekā stundu garām debatēm vairākums noraidīja:

"Pret" balsoja 44 deputāti - no SC, Reformu partijas, kā arī Rihars Eigims (ZZS) un neatkarīgie deputāti Jānis Junkurs, Klāvs Olšteins, Gunārs Rusiņš, Elīna Siliņa un Viktors Valainis. Atturējās Solvita Āboltiņa un Jānis Lāčplēsis (Vienotība), Jānis Klaužs (ZZS) un Juris Viļums (RP). Priekšlikumu atbalstīja 41 deputāts no Nacionālās apvienības, "Vienotības", ZZS, Valdis Liepiņš (RP) un neatkarīgais deputāts Jānis Upenieks. Zīmīgi, bet Valdis Zatlers balsošanā nepiedalījās.

Jau ziņots, ka Nacionālā apvienība uzskata, ka grozījumi Darba likumā, ieskaitot prasības attiecībā uz darba līguma regulējumu, ir valstiskas nozīmes jautājums, un ka apvienība cerēja uz koalīcijas partneru pozitīvu balsojumu, kas arī turpmāk nodrošinātu NA atbalstu koalīcijas partneriem nozīmīgos jautājumos.

www.tb.lv

Vairāk par šo tēmu

LA.lv: Raivis Dzintars, Balsojums, kas jāatceras
LA.lv: Ģirts Zvirbulis, Pussolis pret lingvistisko diskrimināciju

Romāns Naudiņš: Vai aizstāvēt latviešu intereses darba tirgū ir radikāli? 

LETA, Diena.lv: Saeima atbalsta aizliegumu darba sludinājumos prasīt krievu valodas zināšanas

IR.lv: Rita Eva Našeniece, Segregētās izglītības laika bumba

Iet atpakaļ