Vai Latvijā ir iespējama vienota nācija – diskusija Saeimā

29.04.2013 16:31

Foto: Saeima

„Vai Latvijā ir iespējama vienota nācija? Kāda tā būtu un kā to sauktu? Vienlaikus var jautāt - varbūt Latvijai jābūt dažādu nāciju kopvalstij? Tie ir Latvijas nākotnei izšķiroši jautājumi,” uzsvēra Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, raksturojot semināra–diskusijas „Nācija un valsts. Vai Latvijā ir iespējama vienota nācija?” aktualitāti. Pasākums Saeimas namā notika pirmdien, 29.aprīlī.

Semināra–diskusijas mērķis bija precizēt ar nacionālo un valstisko identitāti saistītos jēdzienus, lai veicinātu konstruktīvu sarunu turpmāk, un to rīkoja Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija.

Semināra–diskusijas pirmajā daļā klātesošos uzrunāja gan akadēmiskās vides, gan arī politiskās un juridiskās jomas pārstāvji: vēsturnieks Leo Dribins, Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis Egils Levits, deputāte Irina Cvetkova un deputāts Andrejs Judins (Vienotība).

Pasākuma otrajā daļā notika apaļā galda diskusija, un tajā piedalījās deputāti, kā arī politikas komentētāji Andrejs Panteļejevs, Pauls Raudseps, Māris Antonevičs un Igors Vatoļins. Diskusiju vadīja I.Latkovskis.

Video - ieraksts no sākuma

Egils Levits: „Nācija un valsts mūsdienu Eiropas nacionālā valstī - valststiesiski aspekti”

Diskusija notika pirmdien, 29.aprīlī, Saeimas nama Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11, no pulksten 10.00 līdz 13.30.

Vairāk sk. Saeimas mājas lapā

Iet atpakaļ