Tieslietu ministrs pieņem zvērināta notāra palīga solījumu

08.03.2012 09:33

Ilona Štegmane un Gaidis Bērziņš. Foto: TM.

Trešdien, 7. martā, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš pieņēma zvērināta notāra palīdzes Ilonas Štegmanes solījumu.

Zvērināta notāra palīdze Ilona Štegmane apņēmās būt uzticīga Latvijas valstij, godprātīgi un pēc labākās apziņas pildīt valsts likumus, izturēties ar cieņu pret tiesām un valsts varu, ievērot uzraudzības iestāžu un to amatpersonu norādījumus un rīkojumus, kā arī sargāt personu tiesiskās intereses un uzticētās vērtības.

"No šī brīža Jūs esat pilntiesīgi piederīga Latvijas tiesu sistēmai. Jums nāksies daudz ko apgūt, lai spētu juridiski pareizi risināt dažādās dzīves situācijas, taču es vēlu Jums veiksmi Jūsu darbā un panākumus, sasniedzot mērķus, jo notāri Latvijai ir vajadzīgi," sveicot notāra palīdzi, teica ministrs un uzsvēra, ka notārs ir prestiža profesija un notāra palīga solījuma nodošana ir pirmais solis ceļā uz to.

Tātad šodien solījumu tieslietu ministram Gaidim Bērziņam deva Rīgas apgabaltiesas zvērinātas notāres Ilonas Ķibildes palīdze Ilona Štegmane.

Zvērināta notāra palīgu, pamatojoties uz zvērināta notāra priekšlikumu un Latvijas Zvērinātu notāru padomes pozitīvu atsauksmi, apstiprina amatā tieslietu ministrs, pēc notāra palīga solījuma  godīgi un apzinīgi pildīt savus pienākumus nodošanas ministram.

Par zvērināta notāra palīgiem var būt Latvijas pilsoņi, kas sasnieguši 21 gada vecumu, ieguvuši otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju, kā arī vismaz trīs gadus darbojušies pie zvērināta notāra.

Zvērināta notāra palīgs var aizstāt zvērinātu notāru atvaļinājuma, slimības, komandējuma un citas attaisnotas prombūtnes laikā, kā arī gadījumos, kad jāizdara notariālā darbība ārpus zvērināta notāra prakses vietas.

Līga Ādamsone,
Tieslietu ministra preses sekretāre.

Iet atpakaļ