Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

TĒVZEME. BRĪVĪBA. EIROPA.

03.12.2012 14:56

Ilmārs Latkovskis, LR Saeimas deputāts

Kāds grib teikt, ka Eiropa apdraud Latvijas suverenitāti? Es teikšu, ka ar vienotas Eiropas sabrukumu izplēnētu arī Latvijas neatkarība. Vienota un stipra Eiropa ir arī latviešu tautas izdzīvošanas jautājums.

Pirms valstiskās neatkarības atgūšanas daudz piesaucām „atgriešanos Eiropā”. Par to runājām arī mūsu atjaunotās valsts pirmajos gados. Šķita pašsaprotami, ka mums pienākas būt Eiropā. Nedaudz vēlāk sāka izplatīties attieksme, ka Eiropa ir kaut kāda labdarības organizācija, no kuras mums vienkārši pienākas.

Šobrīd redzam, ka nedz Eiropas Savienībai, nedz eirozonai nav tie spožākie laiki. Daudz kas Eiropas konstrukcijās ir saļodzījies. Bet tieši tālab mums būtu jāmaina sava labdarības dāvanu gaidītāju attieksme pret Eiropu. Mums aktīvāk un ciešāk jāiekļaujas par Eiropas veidotājiem. Ambiciozi? Bet citas izvēles šobrīd nav.

Globālajā pasaulē atsevišķās Eiropas valstis var konkurēt tikai kā vienots veselums. Eiropas pretinieki nevar nosaukt nevienu citu latviešiem labvēlīgu scenāriju. Mēs paši veikli pa vidu starp Rietumiem un Austrumiem? Jā, mūsdienās, salīdzinājumā ar 1940. gadu, tas izpaudīsies citos formātos, bet būtība paliks tā pati.

Tēvzeme un Brīvība līdz šim bijušas divas galvenās vērtības, uz kurām orientējas nacionāla konservatīva politika. Mūsdienu globālā pasaule aktualizē arī Eiropas kā nacionālās vērtības jautājumu.

Aicinu domubiedrus diskutēt par to, kā mēs modernā nacionāli konservatīvā politikā varam savienot trīs vērtības – Tēvzeme, Brīvība, Eiropa.

Iet atpakaļ