Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Starptautiska konference par eiro ieviešanu Latvijā

21.02.2013 12:41

Moderators A. Krauze un 1. paneļa dalībnieki A.Vilks, Ch.Weise, R.Zīle, M.Hansen. Foto: Saeima.

Lai veicinātu diskusiju par Eiropas Savienības (ES) vienotās valūtas eiro ieviešanu Latvijā un iespējamajiem izaicinājumiem, kā arī iepazītos ar citu ES dalībvalstu pieredzi eiro ieviešanā, piektdien, 22.februārī, Saeimā notika starptautiska konference „Pieredze un gatavošanās eiro”.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka norāda, ka, gatavojoties eiro ieviešanai, ir svarīga godīga saruna par kopējās valūtas plusiem un mīnusiem. „Igaunija ir mūsu tuvākie kaimiņi, kas nesen izvēlējušies eiro, tāpēc šķiet noderīgi iepazīties ar viņu pieredzi. Savukārt Austrija ir bijusi eirozonā pirmās dienas, un var paskatīties uz tās attīstību no ilgāka skatu punkta,” uzsver I.Šteinbuka.

1. daļa

Konferences pirmajā daļā politiķi, kā arī Latvijas un ārvalstu finanšu un ekonomikas eksperti diskutēja par Latvijas ceļu uz eiro. Diskusijā piedalīsies Latvijas Republikas finanšu ministrs Andris Vilks, Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu ģenerāldirektorāta nodaļas vadītājs Kristians Vaize (Christian Weise), Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle un Rīgas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas katedras vadītājs Mortens Hansens (Morten Hansen).

2. daļa

Savukārt otrā konferences daļa bija veltīta eirozonas dalībvalstu vienotās valūtas ieviešanas pieredzei. Šajā paneļdiskusijā piedalījās Igaunijas Attīstības fonda valdes loceklis Raivo Vare (Raivo Vare), Austrijas Nacionālās bankas Eiropas un starptautisko attiecību nodaļas vadītājs Francs Naušings (Franz Nauschnigg), Eiropas Centrālās bankas Ekonomikas ģenerāldirektorāta Eirozonas makroekonomikas attīstības nodaļas vadītājs Hose Marins Arkas (José Marín Arcas) un Swedbank vadošais ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Saeimas Kancelejas fotogalerija

Vairāk materiālu Saeimas mājaslapā.

Iet atpakaļ