Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Sašutums par 9.maija manifestāciju iekļaušanu "Rīga 2014" ceļvedī

22.05.2012 14:07

Nilam Ušakovam jāatvainojas Latvijas pilsoņiem

Nacionālā apvienība „VL! – TB/LNNK” (NA) sagaida Rīgas mēra Nila Ušakova publisku atvainošanos par to, ka Rīgas domes pārraudzībā izdots tūristu ceļvedis, kurā pilsētu raksturojošu vērtību sarakstā iekļautas „9.maija manifestācijas pie Uzvaras pieminekļa”.

NA uzskata, ka tas ir slēpts mēģinājums popularizēt totalitāru režīmu, kas atņēmis un salauzis dzīves neskaitāmām latviešu ģimenēm. Rīgas mēram Nilam Ušakovam jāuzņemas pilna atbildība par šo situāciju, atvainojoties Latvijas pilsoņiem un nodrošinot šāda satura materiālu izplatības apturēšanu.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (NA) jau nosodījusi šāda bukleta tapšanu: „Ir pilnīgi nepieņemami, ka Latvijas galvaspilsētai tik nozīmīgais projekts tiek izmantots vēstures falsifikācijai un apkaunojošu pasākumu popularizēšanai. Okupācijas varas simbols Latvijas pilsoņiem nekad nav saistījies ar „uzvaru", bet „9. maija manifestācijas" pilsēta pazīst kā totalitāras impērijas slavināšanas un pretvalstisku organizāciju pulcēšanās pasākumu,” ir pārliecināta Ž. Jaunzeme-Grende.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre.

Atklāta vēstule preses pārstāvjiem un nodibinājumam „Rīga 2014”!

Mēs, divu partiju - Nacionālās apvienības un Vienotības - Kultūras darba grupu vadītāji, savu Kultūras darba grupas biedru vārdā, kuru vidū ir aktieri, mākslinieki, diriģenti, tēlnieki, muziķi un arhitekti, kā arī režisori un producenti, izsakām dziļu neizpratni par to, ka Rīgas oficiālajā ceļvedī, kura mērķis ir reklamēt Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, kā ievērības cienīgs notikums ir minēta 9.maija manifestācija pie Uzvaras pieminekļa!

Mūs neapmierina biroja vadītājas Diānas Čivles sniegtā atbilde par šo tēmu, ka tā bijusi griba norādīt uz to, kas notiek Rīgā, vienlaikus pieminot, ka Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta nekad nav bijusi un nekļūs par politisko iespaidu laukumu.

Mēs tomēr gribētu lūgt atbildēt Čivles kundzi: ja tas NAV politisko spēļu iespaida laukums, kurš bija tas, kas izdomāja 9.maija manifestāciju iekļaut bukletā, apzinoties KAM par godu tā notiek, kas to rīko un kādi karogi tur plīvo?

Vienlaikus izsakām dziļu neizpratni par to, ka notikumu un pasākumu kalendārā ir izpalikuši tādi Latvijas pilsoņiem un valstij nozīmīgi pasākumi kā Lāčplēša diena 11.novembrī ar svecīšu mūri pie Rīgas pils, Līgo svētku un Muzeju nakts pieminēšana.

Visbeidzot, par 9.maiju runājot, ja jau ir vēlme tik ļoti šo datumu pieminēt, tad šajā dienā pieminam Eiropas dienu Latvijā!

Vienotības Kultūras darba grupas vārdā Arturs Mekšs,
Nacionālās apvienības darba grupas vārdā Inese Laizāne.

Iet atpakaļ