Nacionālās apvienības un Vienotības sarunas par tālākās sadarbības principiem (papildināts)

25.06.2012 15:07

Pēc tieslietu ministra Gaida Bērziņa demisijas plānotās Nacionālās apvienības un Vienotības sarunas par turpmākās sadarbības principiem un viedokļiem ebreju kopienas īpašumu restitūcijas jautājumā sākas pirmdien, plkst. 16. Nacionālo apvienību sarunās pārstāvēs Gaidis Bērziņš, Raivis Dzintars, Roberts Zīle un Einārs Cilinskis.

Pēc pirmās tikšanās pirmdien, Gaidis Bērziņš pauda gandarījumu par to, ka tika rasta vienota izpratne, ka ebreju īpašumu jautājums sākotnēji jārisina politiskā līmenī.

27.jūnija tikšanās laikā tika pārrunāti vairāk nekā desmit jautājumi, no kuriem būtiskākie saistīti ar demogrāfiju, proti, māmiņu algu izmaksas perioda pagarināšanu līdz pusotram gadam un demogrāfijas fonda izveidi. Raivis Dzintars informēja, ka būtisks esot arī jautājums par atgriešanos pie diskusijas par latviešu valodas lomas stiprināšanu mazākumtautību bērnudārzos.

Nacionālā apvienība kā tieslietu ministra amata kandidātu nolēmusi virzīt pašreizējo ministrijas parlamentāro sekretāru Jāni Bordānu, bet parlamentārā sekretāra amatam - Aigaru Lūsi.

Presē par šo tēmu

nra.lv. Elita Veidemane, Gaidis Bērziņš: Denacionalizācija ir beigusies. Arī ebrejiem
Diena.lv: Nacionālā apvienība tieslietu ministra amatam virza Jāni Bordānu

Iet atpakaļ