Mūsu cilvēki

Raitis Ābelnieks

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Bauskas novada grupas vadītājs. Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Saeimu apmeklē audzēkņi un pedagogi no bērnu nama “Saulīte”

10.05.2012 14:31

Bērnu nama Saulīte audzēkņi un pedagogi no Valkas novada Saeimā. Foto: Uldis Pāže

LR 11.Saeimas deputātam Romānam Naudiņam izveidojusies laba sadarbība ar Valkas novada bērnu nama „Saulīte” audzēkņiem un pedagogiem. Deputāts vairakkārt viesojies bērnu namā, piedaloties dažādos pasākumos, savukārt 7.maijā audzēkņi un pedagogi tika uzaicināti paviesoties Saeimā.

Deputāts kopā ar jauniešiem devās ekskursijā pa Saeimas namu, kur tiem bija iespēja aplūkot un uzzināt, kas notiek Dzeltenajā, Sarkanajā, Balsošanas, Dāvanu zālē un protams, Saeimas sēžu zālē. Tieši sēžu zālē izvērtās visaktīvākā diskusija, proti, bērnu nama audzēkņiem bija daudz jautājumu. R.Naudiņam nācās atbildēt uz visdažādākajiem -gan par parlamenta ikdienas darbu, balsošanas procedūru, gan par to, kāds ir viņa dienas režīms, kā spēj uzturēt sevi labā fiziskā formā, gan par to, kādēļ kļuvis par deputātu un ko vēlas sasniegt. Bērniem bija iespēja apsēsties deputātu krēslos un nofotografēties.

Ar interesi Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā tika vērota prezentācija par Saeimas darbu, Saeimas nama unikālo arhitektūru un vēsturi. Jaunieši uzzināja, kāda ir vārda Saeima izcelsme, Jura Alunāna darinātā jaunvārda “saims” sākotnējā nozīme bija “valsts padome, zemes padome”. Vēlāk lietota formā „saeima” ar nozīmes paplašinājumu „sanāksme, sapulce, apspriede”.

Pēc ekskursijas deputāts kopā ar jauniešiem un pedagogiem kopīgi pusdienoja Saeimas ēdnīcā un pārrunāja iespaidus.

 „Esmu gandarīts, ka bērnu nama audzēkņiem ir patiesa interese par politiķu darbu, bet jo īpaši mani iepriecina tas, ka jaunajiem cilvēkiem ir jau savs viedoklis, ka viņi mācās to aizstāvēt un ir atvērti dialogam. Uzskatu, ka abpusēji šī diena bija ļoti produktīva – audzēkņi uzzināja daudz ko jaunu, savukārt mani, katra šāda tikšanās bagātina un liek domāt plašāk. No uzdotajiem jautājumiem var nojaust, kas ir tās lietas, kuras satrauc jaunus cilvēkus, kāds ir viņu priekšstats un attieksme pret apkārt notiekošajiem procesiem. No sirds vēlu jauniešiem atrast un sasniegt savu mērķi. Lai izdodas! Šī noteikti nav mūsu pēdējā tikšanās reize, sadarbība turpināsies,” tā kopā pavadīto dienu vērtē R.Naudiņš.

Ilze Kalniņa, LR Saeimas deputāta R.Naudiņa palīdze.

Iet atpakaļ