Mūsu cilvēki

Modris Ekšteins

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Grobiņas novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Saeima ievēl NEPLP un aicina visus pilsoņus atbalstīt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu

02.02.2012 16:46

Ināra Mūrniece un Raivis Dzintars Saeimas sēdē. Foto: Saeima.

Saeima ceturtdien, 2.februārī, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) ievēlēja Aināru Dimantu, Aiju Dulevsku, Gintu Grūbi, Daini Mjartānu un Ivaru Zviedri. Deputāti par katru NEPLP locekļa kandidātu balsoja atklāti, jo šodien spēkā stājās Saeimā 19.janvārī pieņemtie grozījumi Saeimas kārtības rullī, kas paredz atklāti ievēlēt Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, Saeimas Prezidija locekļus, tiesībsargu, valsts kontrolieri, tiesnešus, ģenerālprokuroru, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju, Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāju un virkni citu likumos noteiktu amatpersonu.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) Saeimes sēdē uzsvēra, ka komisijas mērķis bija lauzt politisko kuluāru principu padomes veidošanā, tādēļ komisija vienojās, ka NEPLP locekļa amata kandidātus nedrīkstēs ieteikt politiskās partijas un Saeimas frakcijas, un aicināja nevalstiskās organizācijas, fiziskās personas vai profesionāļu apvienības izvirzīt savus NEPLP locekļu kandidātus.

Vairāk: Saeima ievēl NEPLP locekļus.

Saeima arī apstiprināja, ka latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda ir ietverta Satversmes kodolā un ir viens no Latvijas valsts konstitucionālās iekārtas virsprincipiem, un aicināja visus Latvijas pilsoņus piedalīties 18.februāra tautas nobalsošanā un atbalstīt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.

Paziņojumu atbalstīja 65 deputāti, neviens nebija pret un neviens neatturējās, jo "Saskaņas centra" (SC) frakcijas deputāti balsojumā nepiedalījās.

Vairāk: Saeima pieņem paziņojumu "Par latviešu valodas valstisko lomu".

Iet atpakaļ