Mūsu cilvēki

Modris Ekšteins

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Grobiņas novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Romāns Naudiņš saņem Valmieras pilsētas pašvaldības pateicības rakstu

22.06.2011 13:59

Piemiņas plāksnes Vīlandes skolnieku rotas karavīram Viktoram Andersonam. Foto: R.Naudiņš.

16.jūnijā ar Valmieras pilsētas pašvaldības rīkojumu Nr.1-1-8/11/133 „Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojuma „Pateicība” piešķiršanu” apbalvots Valmieras domes deputāts, uzņēmējs Romāns Naudiņš. Pateicība saņemta par R.Naudiņa atbalstu piemiņas plāksnes Vīlandes skolnieku rotas karavīram Viktoram Andersonam izveidē un uzstādīšanā.

Kā jau iepriekš ziņots, 26.maijā, Valmierā, ar vērienīgiem pasākumiem tika atzīmēta 1919.gada Valmieras pilsētas atbrīvošana no komunistiskā režīma. Pasākuma laikā tika atklāta piemiņas plāksne Vīlandes Skolnieku rotas karavīram Viktoram Andersonam, kurš 1919.gada 26.maijā, cīnoties par Valmieras atbrīvošanu, Svētā Sīmaņa baznīcas tornī krita kaujā ar komunistiem.

Piemiņas plāksnes izveides iniciators ir Politiski represēto biedrības Valmieras nodaļas valdes loceklis Imants Grāvītis. Savukārt Valmieras domes deputāts Romāns Naudiņš plāksnes izveidei ziedoja nepieciešamos naudas līdzekļus. Atbalstu plāksnes atklāšanas svinīgajam pasākumam sniedza Zemessardze, skautu vienības vadītājs Uldis Jansons, Valmieras pašvaldība, igauņi un valmierietis Jānis Brakovskis.

Uz piemiņas plāksnes ir attēlots kritušā karavīra Viktora Andersona fotoattēls un informatīvs ziņojums latviešu un igauņu valodā par vēsturiskiem notikumiem 1919.gada 26.maijā. Piemiņas plāksne izvietota uz Sv.Sīmaņa baznīcas sienas.

Pasākumā par godu Valmieras atbrīvošanai piedalījās plaša delegācija no Igaunijas. Vairāk kā piecdesmit cilvēki- karavīri, skolnieki, studenti un vēsturnieki no Igaunijas piedalījās piemiņas plāksnes atklāšanā.

Sākot ar šā gada 26.maiju, turpmāk katru gadu Valmierā skolu jaunatne, studenti, skauti, jaunsargi, karavīri un viesi no Igaunijas, atzīmēs Valmieras pilsētas atbrīvošanu no sarkanā terora. Arī nākamajā gadā pasākuma atklāšana sāksies ar gājienu pilsētas ielās un ziedu nolikšanu.

www.tb.lv

 

Iet atpakaļ