Mūsu cilvēki

Modris Ekšteins

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Grobiņas novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Rojenieki tiekas ar Gaidi Bērziņu

02.04.2013 09:50

Foto: roja.lv

Raksts pārpublicēts no Rojas novada portāla roja.lv

26. martā Rojas kultūras centra konferenču zālē ar interesentiem tikās Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš. Vispirms Bērziņa kungs iepazīstināja klātesošos ar aktualitātēm Saeimā un valdībā.

Uzzinājām, ka pagājušajā gadā viena Gaida Bērziņa pārstāvēto politisko spēku prioritātēm bijuši jautājumi, kas saistīti ar demogrāfiskās situācijas uzlabošanu kontekstā ar nodokļu politiku. Politiķi cīnījušies par nekustamā īpašuma atvieglojumiem daudzbērnu ģimenēm, par māmiņu algu pacelšanu u.c. jautājumiem. Arī šajā gadā politiķi ir apņēmības pilni šo tēmu turpināt, izveidojot darba grupu Labklājības ministrijas paspārnē, ar mērķi panākt konkrētas lietas sociālās nevienlīdzības mazināšanai ilgtermiņā. Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka viņi no savas puses kā vienu no pirmajiem pasākumiem ir iezīmējuši jautājumu par neapliekamā minimuma pārskatīšanu nākamajā gadā ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem un apgādāmajām personām. Ja izdosies šo jautājumu paplašināt – ļoti labi. Ir doma arī atjaunot pabalstu valsts galvojuma formā jaunajām ģimenēm pirmā mājokļa iegādei. Pagājušajā gadā Finanšu ministrija šo ideju nav atbalstījusi, bet, pēc Gaida Bērziņa domām, šī pavisam noteikti ir viena no idejām, ko vajadzētu īstenot.

Pieskaroties darbaspēka jautājumam Latvijā, Gaidis Bērziņš atklāja, ka jau šobrīd Latvijas reģionos parādās nevis bezdarba, bet gan darbaspēka problēmas.Tam piekrita arī vietējā zivju pārstrādes uzņēmuma pārstāvis, kurš atklāja, ka viņi savu darbaspēku komplektē no 25 km radiusā dzīvojošiem cilvēkiem. Valstij jādomā, kādu šeit rast risinājumu. Rīgā ir plānots pašvaldībai kopā ar uzņēmējiem uzrunāt cilvēkus, kas aizbraukuši projām, atgriezties, piedāvājot viņiem darbavietas un sociālās garantijas. Rīgā tas varētu būt, piemēram, bērnudārza nodrošināšana strādājošo mazuļiem. Lai arī bērni ir mūsu pirmā prioritāte, Rīgā šobrīd ir izveidojusies situācija, ka brīvu vietu latviešu bērnudārzos nav. Rīgas politiskā vadība šobrīd jaunajiem vecākiem piedāvā vietas krievu bērnudārzos. Gaidis Bērziņš ļoti cer, ka pēc pašvaldību vēlēšanām izdosies kaut ko šajā jautājumā mainīt, tas pašlaik esot ļoti svarīgs darba kārtības jautājums.

Vēl daudzu citu jautājumu starpā tika apspriesti jautājumi par elektrības tarifiem, „Latvijas gāzi”, „Liepājas metalurgu”, ātro kredītdevēju biznesu, kuru peļņa šobrīd ir ap 500%, par zaļo enerģiju Latvijā, par profesionāli tehnisko skolu likvidāciju, daudzo augstkolu lietderību Latvijā, studiju programmu kvalitāti, par presi kā ceturto varu, par Zatlera kunga pusmiljona vērto dzīvokli utt. Tika arī uzdots jautājums par pensiju indeksāciju, uz ko Bērziņa kungs atbildēja, ka nākamajā gadā būs mazo pensiju indeksācija, bet jautājumu par pensionāru un invalīdu veselības apdrošināšanu deputāta kungs apsolīja noskaidrot un darīt mums zināmu.

Dace Klabere

Iet atpakaļ