Mūsu cilvēki

Laura Dabare

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Roberts Zīle par paveikto Eiropas Parlamentā

02.12.2011 10:24

Decembra sākumā būs pagājusi tieši puse no 7. Eiropas Parlamenta (EP) deputātu piecu gadu pilnvaru laika. Portāls "Delfi" visiem astoņiem EP strādājošajiem Latvijas pārstāvjiem lūdza sniegt atskaiti par savu darbu - īsās un koncentrētās atbildēs nosaukt šogad svarīgākos trīs paveiktos darbus un minēt arī trīs nākamgad iecerētās lietas.

Roberts Zīle savās atbildēs par padarīto, pirmkārt, uzsvēra Rail Baltica projektu, kuru pēc ilgstošas lobēšanas Eiropas Komisija apstiprināja programmā Connecting Europe. Eiropas platuma sliežu ceļa izbūvi no Polijas robežas līdz Tallinai varētu nodrošināt ES līdzekļi 85% apmērā. Otrkārt, pieņemtajā direktīvā par Eiropas dzelzceļa vienoto telpu ir iekļauti R. Zīles ierosinātie izņēmumi, lai ES regulējums neapgrūtinātu Latvijas dzelzceļa darbību un konkurenci ar trešo valstu pārvadātājiem. Treškārt, attiecībā uz EP Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes īpašās komitejas ziņojumu par krīzes cēloņiem un veicamajiem pasākumiem, R. Zīlem izdevās panākt, lai tajā tiktu iekļauts arī mātes banku atbildības izvērtējums par meitas banku bezatbildīgo aizdevumu izsniegšanas praksi citās ES dalībvalstis, kas sekmēja nekustamā īpašuma burbuļu veidošanos Spānijā, Īrijā un Latvijā.

Nākamgad Roberts Zīle ir plānojis turpināt strādāt pie transporta politikas projektiem un arī panākt, lai netiktu samazināts dalībvalstu kohēzijai novirzīto līdzekļu īpatsvars ES budžetā un lai kohēzijas līdzekļu pārdalē netiktu diskriminētas mazākās dalībvalstis.

Lasīt vairāk portālā "Delfi - Morning".

Iet atpakaļ