Mūsu cilvēki

Roberts Zīle

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Roberts Zīle: Mūsu lielajiem investīciju projektiem jābūt virzienā, kas mūs saista ar Eiropu

19.03.2012 13:20

Intervija LNT „900 sekundes” ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli par ES sankcijām pret Baltkrieviju, lauksaimniecības tiešmaksājumiem, kohēzijas naudu apgūšanu, Rail Baltica un TB/LNNK lomu Nacionālajā apvienībā.

Eiropas Savienības sankcijas pret Baltkrieviju

Sankciju izskatīšana ir uz divām nedēļām atlikta, jo Baltkrievijas puse ir gatava sapratnes uzlabošanai. Ir pareizi, ka Latvija aizstāv savas uzņēmēju intereses, bet tajā pašā laikā ārlietās mēs nevaram rīkoties pretēji mūsu partneriem Eiropas Savienībā (ES). Ir jāatrod kompromiss.

Lauksaimniecības tiešmaksājumi zemniekiem (3:13 min)

Netiks sasniegtas mūsu sākotnējās izvirzītās prasības, bet maksājumi būs lielāki. Daudz svarīgāk tomēr ir ekonomiskā un sociālā kohēzijas sadaļa nākošo septiņu gadu budžetā.

Kohēzijas naudu apgūšana (4:00 min)

Mums ir ārkārtīgi svarīgi nepazaudēt ekonomisko un sociālo apstākļu izlīdzināšanas tendenci ES, jo pretējā gadījumā pēc septiņiem gadiem, iznākot no krīzes, būsim ar vēl lielākām atšķirībām kā 2004.gadā iestājoties.

Projekta Rail Baltica virzība (5:32 min)

Satiksmes ministrijas virzītā pozīcija iestrādāt vēl vienu transporta koridora atzaru no Zviedrijas puses uz Ventspili, Rīgu un tad uz Krieviju, lai šo līniju varētu elektrificēt, nozīmē konkurenci Rail Baltica. Naudas abiem projektiem nepietiks. Austrumu-Rietumu atzara prioritāte nes nelielu ekonomisku labumu Latvijai un ļoti saskan ar Krievijas dzelzceļa attīstības interesēm. Nacionālā apvienību būs aktīva ģeopolitiskās izvēles par labu Eiropai stiprināšanā.

TB/LNKK Nacionālajā apvienībā (11:20)

Viena lieta ir vēstures fakti un nacionālo pozīciju aizstāvēšana saprātīgā līmenī, bet otra lieta ir Latvijas nākotnes un neatkarības jautājums, tai skaitā ekonomiskās un ģeopolitiskās izvēles. Tāpēc TB/LNNK virzīs ekonomisko un sociālo jautājumu aktualizēšanu Nacionālajā apvienībā.

Iet atpakaļ