Roberts Zīle: Jauniešiem par savu konkurētspēju darba tirgū vispirms jādomā no darba ņēmēju pozīcijām

11.02.2012 17:41

No kreisās: Uģis Amons un Roberts Zīle. Foto: TB/LNNK.

Piektdien, 10. februārī, Ogres kultūras centrā Eiropas Parlamenta Informācijas birojs sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi organizēja diskusiju par Latvijas ekonomisko izaugsmi un Latvijas reģionu attīstību. Diskusija galvenokārt bija veltīta jauniešu nodarbinātības problēmai Latvijas reģionos.

Pēc Eiropas Komisijas (EK) pētījumu centra „Eurostat” datiem Latvijā jauniešu bezdarbs pagājušajā gadā sasniedzis teju 30%, un EK pieprasa līdz aprīļa vidum izstrādāt programmu bezdarba līmeņa samazināšanai.

Diskusijas laikā izskanējušie viedokļi galvenokārt bija saistīti ar individuālām jauniešu uzņēmējdarbības iespējām, mentoru programmām un sociālās uzņēmējdarbības veicināšanu.

Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle savukārt norādīja, ka nav iespējams visus pārveidot par uzņēmējiem. Jauniešiem jau skolā ir jādomā par savu konkurētspēju darba tirgū, pirmkārt, no darba ņēmēju pozīcijām. Tiem, kas vēlāk domā kļūt par uzņēmējiem un uzņemties lielāku atbildību, kļūstot par darba devējiem, ir jāorientējas uz Eiropas Savienības tirgu arī tad, ja uzņēmumi ir nelieli. Latvijas tirgus ir ļoti mazs, un koncertēšanās uz individuāliem uzņēmumiem vietējā tirgū nav risinājums Latvijas ekonomikas atjaunošanai.

No labās: Māris Ēlerts, Roberts Zīle, Uģis Amons, Kārlis Šadurskis, Agnese Lešinska, Jana Briede. Foto: TB/LNNK.Diskusija par Latvijas reģionu attīstību Ogres kultūras centrā. Foto: TB/LNNK.

Diskusijā piedalījās:

EP deputāti Roberts Zīle (TB/LNNK, ECR) un Kārlis Šadurskis ("Vienotība", EPP);
Rasma Pīpiķe — moderatore, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore;
Māris Ēlerts – LIAA, direktora vietnieks;
Jana Briede — Ogres novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja;
Agnese Lešinska, juriste, Providus projektu vadītāja;
Uģis Amons – Ogres Biznesa un Inovāciju Centrs, valdes priekšsēdētājs.

www.tb.lv

Iet atpakaļ