Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Roberts Zīle: Gribam redzēt lielāku atbalstu no koalīcijas partneru puses Nacionālajai apvienībai svarīgajos jautājumos

22.06.2012 13:48

Intervija ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli LNT „900 sekundes” 22.06.2012

Situācija koalīcijā

Pēc Roberta Zīles vārdiem, Nacionālo apvienību neapmierina trūkstošais koalīcijas partneru atbalsts vairākos jautājumos, piemēram, par izmaiņām Kriminālprocesa likumā reiderisma izskaušanai, par valodas likuma lietošanu, par imigrācijas likumu, par pirmā mājokļa programmu, kā arī vairākkārt noraidīta iniciatīva atteikties no uzturēšanās atļauju izsniegšanas par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā.

Nacionālās apvienības mērķis nav bijis satricināt valdību vai izrādīt pretenzijas uz citām ministrijām, vai, vēl nenopietnāk, lai panāktu „Pasažieru vilciena” konkursa izmaiņas. Ja sarunās ar Vienotību un premjeru panāksim situācijas uzlabošanos koalīcijā, tad ar Gaida Bērziņa demisiju saistītais satricinājums valdības darbu nākotnē tikai padarīs daudz ražīgāku.

Eirozonas nākotne

Situācija eirozonā turpina būt sarežģīta. 1.jūlijā Eiropas Padomes prezidentūru pārņem Kipra, kura ir aizņēmusies 2,5 miljardus eiro no Krievijas un pašlaik ved sarunas gan ar Krieviju, gan ES par aizņēmuma palielināšanu. Būs zīmīgi, kā Kipra savu finansiālo situāciju prezidentūras laikā izvēlēsies risināt.

Iet atpakaļ