Mūsu cilvēki

Raitis Ābelnieks

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Bauskas novada grupas vadītājs. Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Roberta Zīles viedoklis par Eiropas Parlamenta Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses 11. oktobra paziņojumu par situāciju Latvijā

12.10.2011 14:21

Brisele, 2011. gada 12. oktobris.

Es varu tikai izteikt nožēlu, ka Eiropas Parlamenta (EP) sociāldemokrātu politiskā grupa, neiedziļinoties Latvijas iekšpolitikā un neizprotot patieso situāciju, izdara pārsteidzīgus secinājumus un dod ieteikumus Latvijas tautai, kas vēlēšanās ir izrādījusi savu suverēno gribu (lasīt S&D grupas ziņojumu angļu valodā par situāciju Latvijā).

Nav izprotams, kādas sev ideoloģiski tuvas nostādnes EP sociāldemokrātu grupa ir atradusi partiju apvienībā "Saskaņas centrs", kura nav slēpusi savu eiroskeptisko nostāju, aicinot neieviest eiro, pārtraukt sadarbību ar SVF un Eiropas Komisiju, un neatmaksāt starptautiskā aizdevuma parādu. Partijā, kuras galvenais politiskais sabiedrotais ir Krievijas bijušā un topošā prezidenta Vladimira Putina partija "Vienotā Krievija" un kuras valdē darbojas par noziegumiem pret Latvijas valsti notiesātais Alfrēds Rubiks.

Es labprāt aicinātu sociāldemokrātu grupu, kura ir ļoti nobažījusies par ekstrēmistisku un rasistisku uzskatu izplatīšanos, pievērst uzmanību redzama "Saskaņas centra" biedra, bijušā Saeimas deputāta un iekšlietu ministra Jāņa Ādamsona izteikti rasistiskajiem pret islāma reliģijas pārstāvjiem vērstajiem izteikumiem, vai arī "Saskaņas centrā" ietilpstošās Sociālistiskās partijas uzskatiem par Latvijas brīvprātīgu iekļaušanos PSRS, masu deportāciju attaisnošanu un līdzīgām paustajām "vērtībām".

Esmu pārliecināts, ka Latvijas tautai un tās Saeimā ievēlētajām partijām ir visas tiesības izveidot ideoloģiski loģisku labēji centrisku valdību. Es vēlētos uzsvērt, ka partija "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK kā viena no vecākajām Latvijas partijām jau iepriekš ir ilgstoši strādājusi Latvijas valdībā, veicinot Latvijas izvēli par labu rietumu demokrātiskajām vērtībām, kā arī tās iestāšanos ES un NATO.

Roberts Zīle, Eiropas Parlamenta deputāts (ECR/VL-TB/LNNK).

Iet atpakaļ