Mūsu cilvēki

Gaidis Bērziņš

11. Saeimas deputāts, Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Oļģerts Mentelis: Piedzīvojuši Baigo gadu, mēs tikai smējāmies par aicinājumiem pāriet Sarkanarmijas pusē

16.03.2013 15:46

Leģionāru atcere pie pieminekļa Jūrmalas Nacionālajiem karavīriem. Foto: TB/LNNK.

Šogad, kā ik gadus, Nacionālās apvienības Jūrmalas nodaļa organizēja piemiņas pasākumu Otrā Pasaules kara dalībniekiem - Latvijas nacionālajiem karavīriem-leģionāriem, kuri ar ieročiem rokās cīnījās par Latvijas neatkarību.

Latvijas Nacionālo karavīru biedrības Jūrmalas nodaļas valdes priekšsēdētājs un Nacionālās apvienības biedrs Oļģerts Mentelis, uzrunādams klātesošos, retoriski vaicāja, „kāda tad ir tā vēsture, kuru Austrumu Nezvērs ir aicinājis nepārrakstīt?”, un dalījās savās atmiņās par Padomju okupāciju, Baigo gadu un iesaukumu Leģionā. Tas, ka vācieši karu zaudēs, bija skaidrs jau tad, bet bija cerība, ka ar Rietumu sabiedroto palīdzību izdosies izkarot Latvijas brīvību, atzina Mentelis. Par aicinājumiem pievienoties Sarkanarmijai, kas klusos vakaros bija dzirdami Kurzemes Cietokšņa ierakumos, latviešu karavīri tikai smējās.

Ar uzrunām uzstājās arī citi Nacionālās apvienības biedri – Gunta Liepiņa, Juris Griķis un Jūrmalas domes deputāts Aigars Tampe.

Piemiņas pasākums notika 16.martā plkst. 12:00 pie Ģ.Burvja pieminekļa Jūrmalas Nacionālajiem karavīriem. Pasākumā piedalījās arī Zemessardzes un Pumpuru vidusskolas pārstāvji. Pēc piemiņas pasākuma dalībnieki ar autobusu devās uz Lestenes brāļu kapiem, kur plkst. 14:00 Lestenes baznīcā notika aizlūgums par visiem latviešu leģionāriem, kuri cīnījās par Latviju.

Atdosim godu gan kritušajiem, gan dzīvi palikušajiem. Pieminēsim savus varoņus!

Iet atpakaļ