Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

NRA: Nauris Puntulis: Mēs dzīvojām draudzīgi, bet... krieviski

22.11.2011 22:43

«Arī inteliģencei jāteic savs vārds par valstī notiekošo,» uzskata Latvijas Nacionālās operas solists Nauris Puntulis. Viņš kandidēja uz 11. Saeimu no nacionālās apvienības VL!-TB/LNNK, taču netika ievēlēts. Tomēr arī bez Saeimas deputāta mandāta Naurim Puntulim ir ko teikt sabiedrībai. Ar Nauri Puntuli sarunājās Elita Veidemane.

Kas tevi kā Latvijas patriotu šodien satrauc visvairāk?

Patiesībā mani satrauc miljons lietu. Bet visvairāk mani satrauc latviešu tautas zemais pašapziņas līmenis. Ļoti, ļoti daudzi nesaprot, ka mēs esam valstsnācija. Es ieteiktu palasīt latviešu jurista Egila Levita darbus, kuros viņš pierāda, ka valstsnācija ir konkrētās valsts būtības kodols. Tauta, kurai ir sava valsts vai kura cīnās par šādas valsts izveidošanu, ir nācija.

Papildināšu, ka nacionālā valstī starp valsti un nāciju pastāv nacionāli kulturāla identitāte. Līdz ar to valstsnācijai ir tiesības uz savas un valsts identitātes uzturēšanu un turpināšanu. Attiecīgās nācijas valoda un kultūra ir valsts un visas sabiedrības kopējā valoda un kultūra. Arī to teicis Egils Levits.

Otrā lieta, kas mani satrauc, ir divkosība – visos līmeņos un attiecībā pret visdažādākajām lietām. Trešais punkts, kas manī vieš bažas, ir joprojām lielā neizpratne par Eiropu. Un ir arī cilvēki, kuriem es gribētu oponēt: Nilam Ušakovam, Kristianam Rozenvaldam un Imantam Kalniņam.

Nu tad visu pēc kārtas. Sāksim ar...

...ar Nilu Ušakovu.

Lasīt visu interviju nra.lv. 

Iet atpakaļ