Mūsu cilvēki

Laura Dabare

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Latvijas Brīvības cīņu un varoņu atceres laiks

10.11.2012 13:44

Lielupes vidusskoloas skolēni piemiņas vietā "Tilts un mūžība". Foto: TB/LNNK

Novembris ir laiks, kad atceramies mūsu valsts dibināšanu un tās brīvības nosargāšanu. Kopā ar Lielupes un Pumpuru vidusskolu skolotājiem un skolēniem Nacionālās apvienības (NA) Jūrmalas nodaļas biedri Latvijas Brīvības cīņu varoņus un Lāčplēša Ordeņa kavalierus pieminēja Lielupē, Jaundubultos un Asaros.

Virkne atceres brīžu 9.novembrī tika atklāta ar Lielupes vidusskolas pasākumu pie 9. Rēzeknes kājnieku pulkam veltīta pieminekļa "Tilts un mūžība", vietas, kur 1919. gada novembrī noslēdzās cīņas par Lielupes dzelzceļa tiltu un tika uzsākta Jūrmalas atbrīvošana. Kā savā uzrunā norādīja Jūrmalas domes deputāts Aigars Tampe (NA Jūrmalas nodaļa), 9. Rēzeknes pulku tai laikā komandēja Ludvigs Bolšteins, tas pats vīrs, kurš jau kā ģenerālis 1940. gadā pēc padomju okupācijas nespēja noskatīties uz sīvās cīņās izkarotās brīvības zaudēšanu un izdarīja pašnāvību.

Svinīgajā atceres brīdī ar uzrunām vēl uzstājās Lielupes vidusskolas direktore Inita Vanka-Treifelde, NA Jūrmalas nodaļas līdzpriekšsēdētājs Juris Griķis un Latvijas Nacionālo karavīru biedrības Jūrmalas nodaļas valdes priekšsēdētājs Oļģerts Mentelis.

Kopā ar Pumpuru vidusskolas skolēniem Brīvības cīņu atcere turpinājās Jaundubultu un Asaru kapos, kuros ir apbedīti vairāki Lāčplēša Ordeņa kavalieri.

www.tb.lv

Lāčplēša dienai veltītie pasākumi Rīgā

Iet atpakaļ