Mūsu cilvēki

Roberts Zīle

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

LA.lv: Linda Kusiņa, "Gaismas pils – stulbs projekts?"

02.11.2011 16:46

Topošā Nacionālās bibliotēkas ēka. 2011.gads. Foto: TB/LNNK.

Kā vērtēt Nila Ušakova sacīto, ka līdzekļi jāpiešķir sociālajiem pabalstiem, nevis "nacionālajām bibliotēkām vai citiem stulbiem projektiem"?

Rīgas mērs Nils Ušakovs vakar intervijā "Radio 101" sacīja: "Mēs tērējam naudu sociālajiem pabalstiem, arī sabiedriskais transports, visas atlaižu sistēmas ir sociālais projekts, un mēs tērējam naudu skolu un bērnudārzu remontiem. Nekam citam, kaut kādām nacionālajām bibliotēkām vai citiem stulbiem projektiem mēs netērējam un netērēsim."

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) norāda, ka investīcijas kultūras infrastruktūrā ir ieguldījums ar ļoti plašu atdevi – vai tas būtu teātris, muzejs, koncertzāle vai bibliotēka, ap kultūras celtnēm – gan atjaunotām, gan no jauna būvētām – attīstās plaša radošā telpa, pilsēta iegūst sakoptu vidi, kurā ceļas īpašumu vērtība. Tādējādi efekts ir daudz plašāks par katras konkrētās kultūras celtnes tiešo funkciju: "Es uzskatu, ka Kultūras ministrija un Rīgas dome līdz šim ir veiksmīgi sadarbojušās kultūras būvju atjaunošanā un rekonstrukcijā – pirms gada pēc rekonstrukcijas tika atklāta Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra ēka, kurā darbojas valsts uzturēta teātra trupa, drīz sāksies rekonstrukcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkā, kas ir lielākā profesionālās mākslas krātuve Latvijā un glabā mūsu nacionālās vērtības. Ir parakstīts līgums par kultūras nama "Ziemeļblāzma" atjaunošanu, tiek plānota Kongresu nama pārbūve. Šie ir daži piemēri, kas apliecina savstarpēju ieinteresētību mērķtiecīgās ilgtermiņa investīcijās, kāda ir arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunbūve. Kad mūsu jaunā bibliotēka būs uzcelta un sākusi pilnvērtīgi darboties, izmantojot visas no jauna iegūtās iespējas, tā kļūs gan par Latvijas un tās galvaspilsētas simbolu, gan pievienoto vērtību. Zinot, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs līdz šim nav bijis uzaicināts apmeklēt bibliotēku, kamēr tā ir vēl būvniecības stadijā, jau pirmajā darba nedēļā esmu izteikusi viņam šādu ielūgumu un ceru, ka drīzumā kopā turp dosimies."

Lasīt visu rakstu "Latvijas Avīzē".

Diskusija par kultūru raidījumā "Jauna nedēļa" 02.11.2011

Iet atpakaļ