Mūsu cilvēki

Dzintars Rasnačs

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes loceklis, 11. Saeimas deputāts, Saeimas sekretārs.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Kultūras ministre un operas vadītājs vienojas par turpmākajiem soļiem operas rīcības plāna pilnveidošanā

01.06.2012 16:31

Pēc kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes tikšanās ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktoru Andreju Žagaru, kurā viņš  prezentēja turpmākās rīcības plānu operas darbības pilnveidošanā, ņemot vērā LNO funkciju auditā secināto, puses vienojās par turpmākajiem soļiem šī plāna pilnveidošanā.

Ministre un A.Žagars nolēma, ka turpmāk diskusija būs par 3 operas attīstības scenārijiem – izaugsmi, stagnāciju vai lejupslīdi, izstrādājot detalizētus minēto scenāriju modeļus un finanšu aprēķinus, lai iesniegtu tos izvērtēšanai Ministru kabinetā.

Ņemot vērā funkciju audita ziņojumā novērotās problēmas operas darbībā, ministre aicināja  turpināt darbu pie auditoru piedāvātajiem priekšlikumiem par iespējamajiem valsts dotācijas noteikšanas kritērijiem, kas nodrošinātu lielāku caurspīdīgumu  LNO turpmākajā finansēšanā.

Lai uzlabotu operas korporatīvās pārvaldības kvalitāti, rīcības plāns paredz izveidot koleģiālu vadības institūciju - valdi, virzot attiecīgus priekšlikumus par grozījumiem Latvijas Nacionālās operas likumā.

Tāpat nepieciešams izstrādāt priekšlikumus par LNO  infrastruktūras uzturēšanu un attīstību.

Plānots, ka precizētos dokumentus A.Žagars Kultūras ministrijā iesniegs pēc nedēļas.

Informāciju sagatavoja Ieva Līne, KM.

Iet atpakaļ