Kultūras ministre pagaidām neparaksta līgumu ar Latvijas Nacionālās operas direktora amata kandidātu

23.12.2011 22:20

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende 23.decembrī, ir saņēmusi konkursa komisijas lēmumu, ar kuru Latvijas Nacionālās operas direktora amatam tiek virzīts līdzšinējais operas direktors Andrejs Žagars.

Līgums ar Latvijas Nacionālās operas direktoru ir jāpārskata ministram, tomēr Žaneta Jaunzeme-Grende līguma parakstīšanu pagaidām ir atlikusi, ņemot vērā, ka viņas rīcībā ir nonākusi papildus informācija, kas liecina par, iespējams, nopietnām finanšu problēmām Kultūras ministrijas pārraudzībā esošajā iestādē.

Pamatojoties uz faktiem un pamatotām šaubām par to, ka finanšu problēmas radušās, visticamāk, nesaimnieciskas rīcības dēļ, kā arī tādēļ, ka VSIA „Latvijas Nacionālā opera” ilgstoši nav nodrošināta pietiekama, visaptveroša un kvalitatīva valsts kapitāla daļu pārvaldība un uzraudzība, kas ir Kultūras ministrijas valsts sekretāra kā valsts kapitāla daļu turētāja pienākums, ministre pret Kultūras ministrijas valsts sekretāri Solvitu Zvidriņu ierosinājusi disciplinārlietu, kas ļaus iegūt pilnvērtīgu informāciju par operas finanšu situāciju un citiem apstākļiem.

Ar ministres lēmumu Solvita Zvidriņa uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku ir atstādināta no amata, bet par pienākumu izpildītāju iecelts valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters.

Lai informētu par savu lēmumu un turpmāko rīcību, Žaneta Jaunzeme-Grende tikās ar Latvijas Nacionālās operas kolektīvu.

Kultūras ministrija

Vairāk: Intervija ar ministri "Dienas Rītā" pēc Solvitas Zvidriņas pret ministri izvirzītajām apsūdzībām, kuras sekoja atstādināšanai no amata.

Iet atpakaļ