Mūsu cilvēki

Modris Ekšteins

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Grobiņas novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Kultūras ministre nosoda 9.maija manifestāciju iekļaušanu Rīgas oficiālajā ceļvedī

20.05.2012 19:16

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende nosoda nodibinājuma „Rīga 2014’’ rīcību, Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas oficiālajā ceļvedī tūristiem ieteicamo, pilsētu raksturojošu vērtību sarakstā iekļaujot „9.maija manifestācijas pie Uzvaras pieminekļa’’.

„Ir pilnīgi nepieņemami, ka Latvijas galvaspilsētai tik nozīmīgais projekts tiek izmantots vēstures falsifikācijai un apkaunojošu pasākumu popularizēšanai. Okupācijas varas simbols Latvijas pilsoņiem nekad nav saistījies ar „uzvaru", bet „9. maija manifestācijas" pilsēta pazīst kā totalitāras impērijas slavināšanas un pretvalstisku organizāciju pulcēšanās pasākumu,’’ ir pārliecināta  Ž. Jaunzeme-Grende.

Ministre uzskata, ka šāds ieraksts prospektā, kas minēts līdzās „dziedošiem cilvēkiem nakts tramvajā, kas atgriežas no Dziesmu svētkiem’’, met ēnu uz Latvijas kultūras vārdu un ir aizskarošs no padomju varas cietušām latviešu un citu tautību ģimenēm. Tas ir nepieņemami, ka okupācijas varas slavinošs pasākums tiek pielīdzināts latviešu nacionālās identitātes simbolam - Dziesmu svētkiem, tādēļ bukleta tiražēšana pašreizējā redakcijā nekavējoties ir jāpārtrauc.

Bukletu izdevis nodibinājums "Rīga 2014", ko Rīgas dome izveidojusi, lai nodrošinātu Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas sagatavošanos un norisi.

Ieva Līne,
Nacionālās apvienības preses sekretāre

Iet atpakaļ