Mūsu cilvēki

Laura Dabare

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Kultūras ministre ar Latvijas Radošo savienību padomi pārrunā 2012. gada valsts budžeta dotāciju nacionālajai kultūrai

08.12.2011 23:38

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende ceturtdien, 8. decembrī, tikās ar Latvijas Radošo savienību padomi, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar 2012. gada valsts budžeta projektu un informētu par Kultūras ministrijas prioritātēm nākamajā gadā.

„Uzskatu, ka valsts budžeta pieņemšanas procesā ir ļoti būtiski tikties ar nozares pārstāvjiem, tai skaitā gan iestāžu vadītājiem, gan nevaldības organizācijām, lai skaidrotu panākto un gaidāmo. Es biju solījusi cīnīties par to, lai šī – vēl pēdējā konsolidācijas budžeta ietvaros – nesamazinātos valsts dotācija kultūras funkciju nodrošināšanai, un pašlaik ar pilnu atbildību varu teikt, ka rezultāts ir labs – vienīgā budžeta konsolidācijas pozīcija, kas attiecas uz Kultūras ministriju, ir 2,5 miljoni latu finansējuma samazinājums Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektam. Šāds ietaupījums 2012. gadā ir iespējams, precizējot naudas plūsmu atbilstoši faktiski paveiktajiem darbiem. Papildus ir panāktas vienošanās par to, ka 1 miljons latu no valsts kapitālsabiedrību peļņas tiek novirzīts kultūras funkciju veikšanai,” tikšanās laikā sacīja ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Jau iepriekš ziņots, ka plānotās izmaiņas budžetā neietekmēs Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvdarbu gaitu un bibliotēkas aprīkošanu. Būvdarbus ir plānots pabeigt 2012. gada novembrī, vienlaikus turpinot inženiersistēmu noregulēšanu, bibliotēkas aprīkošanu, apmēbelēšanu un citus darbus, vienlaikus uzsākot krājuma pārvietošanu uz jaunajām telpām.

Šodien, kad Saeima ir apstiprinājusi 2012. gada valsts budžeta projektu 1.lasījumā, Kultūras ministrija ir iesniegusi priekšlikumus par aktuāli nepieciešamo papildus finansējumu nākamajā gadā. Informējot par to, ministre norādīja: „Protams, kultūras jomā, īpaši ņemot vērā tuvāko gadu prioritātes –Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkus 2013. gadā, Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas prezentāciju 2014. gadā un Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā 2015. gadā, ir neatliekami darbi, kas veicami jau šobrīd un nākamgad. Tādēļ Kultūras ministrija ir iesniegusi Saeimā priekšlikumus par papildus finanšu līdzekļiem.”

Kultūras ministrijas priekšlikumi ir kopumā par 976,7 tūkstošiem latu, tai skaitā ir 80 tūkstošu latu finansējums, lai uzsāktu gatavošanos XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, kā arī finansējums Latvijas Nacionālajai bibliotēkai krājuma sagatavošanai jaunajai ēkai, Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas notikuma rīkošanai u.tml.

Latvijas Radošo savienību padome ir lielākā kultūras nozares nevaldības organizācija, kas aptver 11 radošās savienības un vairāk nekā 3000 individuālo biedru.

Elīna Bīviņa,
ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos.

Iet atpakaļ