Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Kultūras ministre apmeklēs XIII Vispārējos latviešu dziesmu svētkus ASV un Pasaules koru olimpiādi

06.07.2012 22:42

Laikā no šā gada 7. līdz 15.jūlijam kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende uzturēsies ASV, kur piedalīsies divos kultūrpolitiski nozīmīgos pasākumos – XIII Vispārējos latviešu dziesmu svētkos Milvokos un Pasaules koru olimpiādē Sinsinati.

Kultūras ministrijas pagājušajā gadā izstrādātajās un valdībā apstiprinātajās Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādnēs 2012.-2018.gadam kā viena no prioritātēm ir izvirzīta diasporas saišu stiprināšana ar Latviju. Turklāt latviešu Dziesmu svētki neatkarīgi no to norises vietas pasaulē tiek uzskatīti par Dziesmu un deju svētku procesa neatņemamu un būtisku sastāvdaļu, kā arī latviskās piederības stiprināšanas elementu.

Nacionālās apvienības, kuru pārstāv kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, mērķis ir latviska Latvija, tādēļ svarīgs ir katrs latvietis un viņa saikne ar Latviju.  Ministre uzskata, ka Latvijas pienākums ir nodrošināt saikni ar latviešiem visā pasaulē: gan tiem, kuri izceļo tagad, gan tiem, kuri izceļojuši jau sen. Turklāt lielākās latviešu kopienas  palīdz stiprināt Latvijas valstiskumu, tomēr tām ir grūti saglabāt savu identitāti, ja nav ciešas saiknes ar Latviju.

Tiekoties ar latviešu kopienas pārstāvjiem ASV, ministre vēlas pārrunāt, kāda varētu būt Latvijas palīdzība, lai šī kopiena saglabātu savu identitāti un latviskumu.

2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Rīgā notiks arī Pasaules koru olimpiāde. No Kultūras ministrijas šīgada budžeta jau ir iedalīti līdzekļi šī nozīmīgā starptautiskā pasākuma sagatavošanās procesam. Tāpēc ir svarīgi klātienē iepazīties ar svētku norisi un tikties ar Pasaules koru olimpiādes organizatoriem, lai pasākuma noslēgumā simboliski pārņemtu olimpiādes organizatorisko stafeti no Sinsinati.

Pasaules koru olimpiāde ir pasaulē vērienīgākais koru dziedāšanas pasākums, kurā apvienojušās koru muzicēšanas autoritātes no visas pasaules, lai godātu un popularizētu katras dalībvalsts koru mūzikas tradīcijas. Pirms desmit gadiem Pasaules koru olimpiādes padomē tika uzaicināts maestro Imants Kokars, kurš savas darbības laikā veltīja lielas pūles, lai šie dziedāšanas svētki notiktu arī Latvijā. Šobrīd darbu padomē turpina diriģenti Romāns Vanags un Mārtiņš Klišāns.

Sinsinati apmeklējuma laikā ministre tiksies arī ar pilsētas mēru Marku Meloriju (Mallory) un Latvijas Goda konsulu ASV Kārli Šteinmani. Pasaules koru olimpiādes pasākumos Sinsinati piedalīsies arī Rīgas mērs Nils Ušakovs un nodibinājuma „Rīga 2014’’ darba grupa.

Informāciju sagatavoja Ieva Līne, ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos


Iet atpakaļ