Mūsu cilvēki

Jurijs Strods

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Domes loceklis, Jelgavas pilsētas domes deputāts.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Konference "Latvieši pasaulē - piederīgi Latvijai"

20.06.2012 10:32

Latvijas Republikas Kultūras ministrija aicina uz konferenci „Latvieši pasaulē — piederīgi Latvijai", kas notiks Rīgā š.g. 13.-14.jūlijā un kuras tēma ir nepieciešamais atbalsts ārzemēs dzīvojošo latviešu identitātes saglabāšanai un saišu uzturēšana un stiprināšana ar Latviju. Šī jau būs otrā konference, kurā kopā sanāks valsts institūciju un ārzemēs dzīvojošo latviešu organizāciju pārstāvji, lai informētu par paveikto, diskutētu par problēmām, meklētu un piedāvātu risinājumus abpusēji svarīgos jautājumos.

Konferences organizēšanā līdzdarbojas Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Pasaules Brīvo latviešu apvienība un Eiropas Latviešu apvienība.

Lai gan ārvalstīs mītošos latviešus skar un interesē daudz plašāks jautājumu loks, šā gada konferences darba kārtībā ir iekļauti šādi jautājumi:

  • Latvijas valdības soļi diasporas atbalsta politikas izstrādei un īstenošanai, tai skaitā gada laikā paveiktais,
  • informācija par plānotajām izmainām Pilsonības likumā par dubultpilsonību;
  • latviskās izglītības iespējas mītnes zemēs, ārpusskolas izglītība, kultūra, saišu uzturēšana ar dzimto novadu un Latviju, latviešu jauniešu - Latvijā un ārzemēs - sadarbība;
  • Rīgas gatavošanās Eiropas Kultūras galvaspilsētas statusam 2014.gadā un par ārzemēs dzīvojošo latviešu iesaistīšanos šī notikuma prezentācijā Eiropā un pasaulē. Šā jautājuma prezentēšana notiks vienlaicīgi ar foruma atklāšanu 13 .jūlija vakarā.

Pēc konferences ievadsesijām darbs notiks piecās darba grupās — 1) Izglītība, 2) Nometņošana, 3) Novadnieki, 4) Kultūra un 5) Jaunieši. Dalību konferencē lūdzam pieteikt līdz š.g. 2.jūlijam, internetā elektroniski aizpildot pieteikuma anketu un norādot arī izdarīto izvēli attiecībā uz darba grupu.

Ja ir nepieciešama papildu informācija, rakstiet vai zvaniet: — Ilzei Gravai Kultūras ministrijā (ilze.grava@km.gov.lv, tālr. +371- 67330325), — Aldim Austeram Eiropas Latviešu apvienībā (aldis.austers@gmail.com, tālr. +371-26381774), — Jānim Andersonam Pasaules Brīvo latviešu pārstāvniecībā Rīgā (janisandersons@pbla.lv, tālr. +371-26130038).

Lūdzam ņemt vērā, ka ceļa un uzturēšanās izdevumus organizatori nevarēs palīdzēt segt. Pielikumā: Konferences programma (projekts).

Ar cieņu,
kultūras ministre Ž.Jaunzeme-Grende

Iet atpakaļ