Mūsu cilvēki

Ervīns Grāvītis

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Kanādas latviešu ziedojums grāmatu iepirkumiem un trimdas laikrakstu digitalizācijai

01.12.2011 09:56

Foto: Kultūras ministrija

Trešdien, 30. novembrī, Jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas būvlaukumā pirmo reizi kopš stāšanās amatā viesojās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme – Grende. Ministres viesošanās laikā LU studentu korporācija Fraternitas Lataviensis Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrībai pasniedza 101 000 Kanādas dolāru (ap 50 000 LVL) ziedojumu.

"Ziedošana un mecenātisms ir cieši saistīti ar uzticēšanos un ticību. Ziedojums, ko šodien saņem Latvijas Nacionālā bibliotēka, apliecina, ka mēs ticam - mūsu Nacionālā bibliotēka, īpaši pēc tam, kad tai būs pieejama jaunā ēka ar visām tās iespējām, būs visaugstākā līmeņa zinātnes, kultūras un sabiedriskais centrs. Tas ir izaicinājums - darīt visu, lai LNB ēka tiktu uzcelta un atvērta solītajā laikā, lai tā būtu saturiski augstvērtīga un lai mecenāti un sponsori aizvien vairāk tiektos ziedot bibliotēkai. Tas ir izaicinājums, kas gandarī un dod spēku strādāt," sacīja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

LNB direktors Andris Vilks sacīja, ka Kanādas latviešu ziedojums ir ievērojama jauna dimensija digitālās bibliotēkas saturam, kas aptver to latviešu daļu, kas turpināja uzturēt latvisko dzīvesziņu un valstiskumu ārpus tās teritorijas pēc okupācijas.

Lasīt vairāk gaisma.lv

FOTO: Diena.lv

Iet atpakaļ