Jaunzeme-Grende: kultūras nozare nākamgad saņems 1 miljonu latu no valsts kapitālsabiedrību peļņas

16.12.2011 09:35

2012.gada valsts budžetā, ko 15.decembrī galīgajā lasījumā pieņēma Saeima, Kultūras ministrijai atvēlētais finansējums ir 103,4 miljoni latu, no tiem gandrīz 53 miljoni latu paredzēti kultūras funkciju nodrošināšanai, bet 40,9 miljoni latu Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektam.

„Kultūras nozarei nākamā gada budžetā ir vairākas nozīmīgas pozīcijas ar plus zīmi – 80 tūkstoši latu ir piešķirti, lai kvalitatīvi uzsāktu organizatorisko gatavošanos XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, 282 tūkstoši latu piešķirti Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu rīkošanai, ir izdevies palielināt finansējumu UNESCO Latvijas Nacionālajai komisijai. Vienlaikus, apzinoties valsts budžeta ierobežotās iespējas, 1 miljonu latu kultūras nozare nākamgad saņems no valsts kapitālsabiedrību peļņas,” komentējot 2012.gada budžetu, norāda kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Kultūras un Zemkopības ministriju vienošanās paredz, ka no AS „Latvijas valsts meži” peļņas 800 tūkstoši latu nākamgad tiks piešķirti Valsts Kultūrkapitāla fondam, kurā kopējais pieejamais finansējums līdz ar to sasniegs 2,9 miljonus latu jeb par 0,5 miljoniem vairāk nekā 2011.gadā. Savukārt no koncerna „Latvijas Dzelzceļš” peļņas 200 tūkstoši latu tiks novirzīti Dziesmu un deju svētku procesam.

„Šodien Saeimā apstiprinātais budžets kultūras nozarē ir labs kompromiss, kas panākts, lai vienlaikus nodrošinātu pastāvīgo kultūras procesu un pakāpeniski sāktu gatavoties nozīmīgajiem un valstiskajām prioritātēm tuvākajos gados – Dziesmu un deju svētkiem 2013.gadā, Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas reprezentācijai 2014.gadā un Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā 2015.gadā,” uzskata Ž.Jaunzeme-Grende.

Savukārt par 2012.gada nozīmīgām prioritātēm ministre uzskata darbu pie tā, lai panāktu mērķdotāciju atjaunošanu amatiermākslas kolektīvu vadītāju darba samaksai un meklētu iespējas palielināt atalgojumu kultūras izglītības iestāžu pedagogiem. Turpināsies darbs pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas satura koncepcijas, plānojot tās darbu jaunajā ēkā, kā arī jau nākamgad būs jāuzsāk bibliotēkas krājuma sagatavošana pārvietošanai uz jaunajām telpām.

KM

Iet atpakaļ