Mūsu cilvēki

Laura Dabare

Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Jaunatnes nodaļas priekšsēdētāja.

Roberta Zīles blogs

Dzintara Rasnača mājaslapa

Romāna Naudiņa mājaslapa

Latvijas Okupācijas muzejs

Jānis Vanags mudina izvairīties no patriotisma "perversās formas", kas izpaužas kā cittautiešu neieredzēšana

18.11.2011 21:54

Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags šodien svinīgajā Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā aicināja izrauties no patērētāju sabiedrības jūga un izvairīties no patriotisma "perversās formas", kas izpaužas kā cittautiešu neieredzēšana:

Patriotisms nenozīmē sevi uzskatīt labāku par citiem un savu tautu pārāku pār citām tautām. Reāls patriotisms ir rūpēties par labklājīgu savas tautas un valsts nākotni. Jēzus teica - nams, kas savā iekšienē ir sašķelts, nevar pastāvēt. Tas aizies bojā. Nāks kāds stiprāks, kas paņems visu. Latviešiem nav izredžu, ja viņiem jācīnās ar ekonomikas krīzi, ar demogrāfisko bedri un vēl pret visām citām tautībām, kas dzīvo viņu zemē. Jā, pagātne ir devusi daudz iemeslu sarūgtinājumam, taču nākotne prasa izlīdzināšanos un kopīgu darbu Latvijas labā.

Vanags uzrunā argumentēja, ka patērētājsabiedrība padara cilvēku par preci un iedzen nežēlīgā skrējienā, lai vispirms kāroto iegūtu. Un tad, lai iegūto paturētu, cilvēks tiek iegrūsts pelnīšanas sacīkstēs un bailēs no tā, ka neizdosies.

Jāņa Vanaga sprediķa pilns teksts.

Lasīt ziņu Diena.lv

Iet atpakaļ